SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Joanna Lorynowicz ma zostać redaktor naczelną „Elle”

Była wicenaczelna „Twojego Stylu” i „Vogue” Joanna Lorynowicz ma zostać redaktor naczelną „Elle” (Burda Media Polska) - ustalił  portal Wirtualnemedia.pl. Miałaby zastąpić Marcina Świderka, który tymczasowo pełni obowiązki szefa pisma po ustąpieniu Marty Rudowicz.

Joanna Lorynowicz, fot. AKPAArticle

Rudowicz odeszła z „Elle” w marcu br., odeszła z wydawnictwa po 13 latach. Jako redaktor naczelna pracowała w magazynie od 2017 roku. Z początkiem kwietnia jej obowiązki przejął Marcin Świderek, dotychczasowy szef działu Moda. Marta Rudowicz w lipcu dołączyła do firmy modowej Risk Made in Warsaw.

Joannie Lorynowicz na czele „Elle”

Wydawnictwo informowało nas już w marcu, że prowadzi rekrutację na stanowisko redaktora naczelnego. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że stanowisko to przypadnie ostatecznie Joannie Lorynowicz, która od 2017 roku była zastępca redaktora naczelnego polskiej edycji „Vogue”. Od 2007 do 2017 roku pełniła też funkcję wicenaczelnej „Twojego Stylu”. Lorynowicz nie odpowiedziała na nasze pytanie, czy będzie szefowała „Elle”. Wydawnictwo Burda z kolei odpisało nam na zapytanie: - Proces rekrutacji nie został zakończony i nie ma takiej informacji.

Rekrutacja rzeczywiście jeszcze trwa, jest już na finiszu. Jak ustaliliśmy w kilku źródłach, nazwisko Joanny Lorynowicz pojawia się w od jakiegoś czasu jako prawdopodobnej redaktor naczelnej pisma.

- Ostateczne decyzje rzeczywiście nie zapadły. Tutaj jednak wszystko trwa dłużej, gdyż nazwisko nowej naczelnej musi zaakceptować zagraniczny właściciel marki - słyszymy nieoficjalnie. Marka "Elle" jest własnością francuskiej grupy Lagardère, a wydawcy w poszczególnych krajach kupują licencję na wydawanie tytułu.

W ub.r. przychody Burda Media Polska zmalały o 20,1 proc. do 130,75 mln zł, głównie z powodu spadku wpływów reklamowych o 35,2 proc. Średnioroczne zatrudnienie w firmie zmniejszono o 19 osób, a wynik netto poszedł w dół z 3,66 mln zł zysku do 9,83 mln zł straty - wynika z analizy portalu Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Joanna Lorynowicz ma zostać redaktor naczelną „Elle”

24 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
klkl
takie samo dno jak kazdy inny magazyn
odpowiedź
User
Anka
a nie Karla Gruszecka?
odpowiedź
User
KaczkaDziwaczka
Dobry fachowiec to zawsze dobry wybór. Powodzenia, Lori!
odpowiedź