SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Joanna Szczepkowska znika z „Wysokich Obcasów”. „Inny świat wartości”

„Wysokie Obcasy”, kobiecy dodatek do „Gazety Wyborczej” (Agora), rezygnują z publikowania felietonów Joanny Szczepkowskiej, która ostatnio krytykowała działania „GW”. - Autorka rozminęła się ze światem wartości istotnym dla nas - wyjaśnia redakcja.

Joanna Szczepkowska, fot.akpa Article

Joanna Szczepkowska pisała dla „Wysokich Obcasów” od 1999 roku, felietony aktorki w tym dołączanym co sobotę do „Gazety Wyborczej” magazynie pojawiały się nieregularnie. W październiku ub.r. zaczęła też publikować felietony w dzienniku „Rzeczpospolita” (dowiedz się więcej). Ostatnio na jego łamach krytycznie wyraziła się o plebiscycie „Ludzie wolności” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą” i stację TVN (więcej na ten temat).

- Nie byłam "człowiekiem komuny", nie będę "człowiekiem wolności". Jest nas więcej. Tych, którzy nie będą, ale też nie chcą być na liście bohaterów podyktowanych przez "Gazetę Wyborczą" i TVN - napisała Szczepkowska. Wcześniej aktorka skrytykowała sposób, w jaki „Gazeta Wyborcza” i TVN relacjonowały jej stwierdzenie o lobby homoseksualnym w polskim środowisku teatralnym. Zdecydowała się nawet na pozew przeciw TVN (poznaj szczegóły).

W weekend Szczepkowska na Facebooku napisała, że od maja br. jej felietony nie będą się już ukazywać w „Wysokich Obcasach”. Poinformowała, że redakcja dodatku jako powód rezygnacji ze współpracy z nią, podała fakt, iż aktorka „za bardzo zrobiła się felietonistką »Rzepy«".

- Kiedy Obcasy powstawały, przysłano mi opis celów i charakterystykę pisma: „dla kobiet niezależnych mających własne zdanie ”. W dwudziestą piątą rocznicę wolności życzę pismu i całej Wyborczej posłusznie niezależnych autorek, z własnym zdaniem należącym do zdania koncernu mediowego Agora SA - napisała Szczepkowska.

- Decyzję spowodowało rozminięcie się autorki ze światem wartości istotnym dla „Wysokich Obcasów” - poinformowała w przesłanym Witualnemedia.pl oświadczeniu redakcja dodatku. Biuro prasowe Agory nie chciało wczoraj sprawy komentować, ani ujawnić, co dokładnie zdecydowało o rozstaniu ze Szczepkowską. Z redaktor naczelną „WO” nie udało nam się skontaktować.

- To dla mnie trudny moment, bo mam wrażenia, że moje felietony funkcjonowały w kulturze, powstało wiele prac magisterskie na ich temat. Ja nie zmienię swoich poglądów i sposobu widzenia świata - powiedziała Joanna Szczepkowska w rozmowie z Onet.pl. - Ta dawna „Gazeta Wyborcza", z którą zaczynałam współpracę - właściwie od samego początku - jeszcze dopuszczała dialog. Na tych łamach była możliwa dyskusja. „Gazeta" straciła ideę, która przyświecała jej na początku, czyli ideę rozmowy i dialogu. Teraz jest gazetą jednowymiarową, tym bardziej więc nie powinna decydować o tym, 
kto jest człowiekiem wolności, 
bo sama tę wolność blokuje - dodała w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”.

Z danych ZKDP wynika, że w lutym br. średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wynosiła 174 707 egz. (zobacz dane wszystkich dzienników ogólnopolskich).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Joanna Szczepkowska znika z „Wysokich Obcasów”. „Inny świat wartości”

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Heteryk
Najgorsze, że WO dowodzone przez te brzydkie zakompleksione baby sączy jad wielu całkiem fajnym kobietom. Hej dziewczyny myślcie niezależnie i sekujcie to lesbijskie NSDAP vel KPZR, które już nawet kobietom wyznacza granice kobiecości.
Heteryk
78 94
odpowiedź
User
Pan Adam
Więcej tekstów o sodomitach, Lemańskim i polskim wstecznictwie, "Gazetko Wybrana", a za rok znowu odnotujecie zjazd sprzedaży o 15%.
odpowiedź
User
Cyzio
To duży błąd GW , że rezygnuje ze w3spółpracy z Panią Joanną Szczepkowską. Brak szacunku do innych poglądów i utrata czytelników. W tą stronę zmierzacie !!!! To żle......itd
67 72
odpowiedź
User
(._.) ( l: ) ( .-. ) ( :l ) (._.)
Widać wyraźnie, że ktoś niszczy Gazetę Wyborczą od środka. Jeśli jest tam jeszcze ktoś myślący, to apeluję aby się temu sprzeciwił. Inaczej najbardziej znane nazwiska zostaną bezrobotnymi dziennikarzami, których nikt nie będzie chciał zatrudnić. Wkroczyliście na ścieżkę ideowej walki politycznej. Zostaniecie do końca życia naznaczeni jako ideowi żołnierze, a nie intelektualna elita narodu. Kto was zatrudni z taką łatką.
Kto was będzie czytał. Kto was będzie lubił? Co się stało z Przekrojem? Został kupiony, po to żeby schować markę do szuflady, aby nikomu nie przyszło do głowy odbudowywanie tygodnika dla myślących.
36 64
odpowiedź
User
:P
Pan Adam - wiecej o Smolensku, zdradzie, Ukladzie i kondominium, a stracicie ponad 30% w ciagu roku (vide GPC).

Co lepsze? :)
58 38
odpowiedź