SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jolanta Fedak: na koniec roku bezrobocie spadnie do 10,9 proc.

Stopa bezrobocia zarejestrowanego wyniosła (na podstawie informacji z urzędów pracy) 12,2% (wobec 12,6% na koniec kwietnia br.), ale na koniec roku powinna utrzymać się na poziomie zapisanym w projekcie przyszłorocznego budżetu, tj. 10,9%, uważa minister pracy Jolanta Fedak.

Jolanta Fedak: na koniec roku bezrobocie spadnie do 10,9 proc.

"Mamy nadzieję, że na koniec roku utrzymamy poziom bezrobocia zapisany w ustawie budżetowej. Jednak gdyby bezrobocie było wyższe, to wystąpimy o dodatkowe środki. Zostaną one przeznaczone na tworzenie nowych miejsc pracy oraz na staże dla absolwentów" - powiedziała Fedak podczas konferencji prasowej.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej (MPiPS) podało w dzisiejszym komunikacie (powołując się na dane z urzędów pracy), że stopa bezrobocia na koniec maja 2011 roku wyniosła 12,2%, czyli spadła o 0,4 pkt proc. wobec poprzedniego miesiąca i wobec 12,1% na koniec maja 2010 roku.

Liczba bezrobotnych w końcu maja 2011 wyniosła 1.963,9 tys. osób i w porównaniu do końca kwietnia 2011 spadła o 79,6 tys. osób (tj. 3,9%).

"Do obniżenia bezrobocia przyczyniła się sukcesywnie zwiększająca się liczba wyłączeń z ewidencji. Bezrobotni podejmowali zatrudnienie przy pracach sezonowych, np. przy zbiorach truskawek, w budownictwie, leśnictwie i rolnictwie. Drugim istotnym powodem wyłączeń z ewidencji było niepotwierdzenie gotowości do podjęcia pracy" - powiedziała Fedak.

Projekt budżetu 2012 przewiduje, że stopa bezrobocia na koniec tego roku wyniesie 10,9%, zaś na koniec przyszłego roku - 10,0%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jolanta Fedak: na koniec roku bezrobocie spadnie do 10,9 proc.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl