SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jonny Crowe dyrektorem generalnym Grupy Onet.pl

Robert Bednarski, prezes i dyrektor generalny Grupy Onet (Grupa Ringier Axel Springer Media), po 15 latach pracy, odchodzi z portalu. Nowym dyrektorem generalnym spółki zostanie Jonny Crowe. Zarząd Onetu opuszcza też Renata Morlewska-Sipior, którą zastąpi Grzegorz Kania.

Jonny CroweArticle

To, że Onet jest dziś wiodącą platformą internetową w Polsce, to wielka zasługa Roberta Bednarskiego. Chciałbym podziękować zarówno Robertowi, jak i Renacie Morlewskiej-Sipior za lata owocnej współpracy. Życzę im kolejnych sukcesów w dalszej karierze zawodowej - mówi Mark Dekan, CEO Ringier Axel Springer Media AG i CEO Grupy RAS w Polsce.

Robert Bednarski prezesem i dyrektorem generalnym Onetu przestanie być z początkiem stycznia 2015 roku. Jego obowiązki tymczasowo przejmie Jonny Crowe, który od października 2013 roku pełni funkcję chief digital officer’a Ringier Axel Springer Media AG. Od lipca 2014 roku jest także członkiem rady nadzorczej Grupy Onet.pl. Zanim dołączył do RAS Media AG, przez cztery lata był związany z firma Naspers jako chief operation officer na Europę. Od ponad 15-tu lat działa na rynku internetowym w Europie i USA. Z rynkiem polskim jest związany od 2008 r.

Z końcem lutego 2015 roku nastąpi też zmiana na stanowisku chief financial oficera. Renatę Morlewską-Sipior zastąpi Grzegorz Kania, od 2012 roku CFO Ringier Axel Springer Polska. W sierpniu 2014 r. wszedł on w skład Group Executive Board i objął również funkcję CFO całej Grupy RAS w Polsce. Jest specjalistą z zakresu zarządzania finansami i posiada wieloletnie doświadczenie w koncernach międzynarodowych, m.in. z sektora nowych technologii.

- Jestem przekonany, ze Grupa Onet.pl pod przewodnictwem Jonnego Crowe’a, pełniącego obowiązki CEO, będzie umacniała swoję pozycję rynkową i z sukcesem realizowała postawione cele. Cieszę się również, że Grzegorz Kania, doskonały specjalista w dziedzinie finansów, zgodził się podjąć nowej roli jako CFO Grupy Onet.pl - dodaje Dekan.

Jest to kolejna w ostatnim okresie zmiana w kierownictwie Grupy Onet. W maju br. Jarosław Grabowski, poprzednio dyrektor portalu Onet.pl, przeszedł do Grupy Wirtualna Polska (więcej na ten temat), a w czerwcu Marcin Langowski, dyrektor rozwoju produktów i innowacji w Grupie Onet, został prezesem firmy Jusstag (przeczytaj o tym więcej) należącej do Łukasza Wejcherta, byłego prezesa Onetu. W październiku dyrektorem marketingu Grupy Onet został Piotr Bubak, zastępując odchodzącego z firmy Marcina Skowrońskiego (więcej o tym).

Robert Bednarski w Grupie Onet pracuje od 1999 roku. Początkowo był dyrektorem finansowym, a od 2001 roku członkiem zarządu odpowiedzialnym za finanse, inwestycje i G&A. Od 2007 roku jako wiceprezes spółki zarządzał obszarami sprzedaży, marketingu, PR, badań, finansów, prawnym i relacji korporacyjnych. W połowie 2011 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Onetu, a na początku 2012 roku został prezesem spółki zastępując Łukasza Wejcherta (więcej na ten temat).

Renata Morlewska-Sipior z Onetem związana jest od 2006 roku. Początkowo jako kontroler finansowy, następnie jako zastępca dyrektora finansowego ds. sprawozdawczości finansowej i audytu. W 2010 roku objęła stanowisko dyrektora finansowego, a w 2012 roku weszła do zarządu spółki, gdzie odpowiadała za departament finansów. Przed rozpoczęciem pracy w Onecie pracowała w Kleen-flo Europe.

W październiku br. w strony Grupy Onet - RASP zanotowały 15,58 mln użytkowników i 3,63 mld odsłon, a sam portal Onet.pl - 13,74 mln użytkowników i 3,16 mld odsłon (według Megapanelu PBI/Gemius - zobacz jego pełne wyniki).

Dołącz do dyskusji: Jonny Crowe dyrektorem generalnym Grupy Onet.pl

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
zorientowany
co ci nowi właściciele wyprawiają w tej spółce ... jak tak dalej pójdzie to rozwalą ten biznes kompletnie , szkoda teamu, szkoda fajnej atmosfery jaka w tej spółce była do czasu przejęcia przez RAS Media AG.
odpowiedź
User
Rudy z HR
Grudzień miesiącem oszczedności
odpowiedź
User
dp
"To, ze Onet jest dziś wiodąca platforma internetowa w Polsce" - jaka platforma, taka gramatyka, taka adjustacja (trudne słowo...), takie komunikaty prasowe... Jonny...
odpowiedź