SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Józef Wancer prezesem Banku Gospodarki Żywnościowej

Rada Nadzorcza Banku Gospodarki Żywnościowej (BGŻ) powołała Józefa Wancera na stanowisko prezesa zarządu BGŻ.

Józef Wancer Article

Uchwała wejdzie w życie w momencie uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego. Do tego czasu Józef Wancer będzie pełnił obowiązki prezesa - swoją funkcję obejmie 16 września 2013 roku.

- Józef Wancer posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym i wysoko cenione kompetencje. Jest ekspertem w dziedzinie zarządzania finansowego i operacyjnego. Posiadając tak szerokie kompetencje, będzie kontynuował budowę solidnych fundamentów rozwoju Banku BGŻ. Bank z pewnością odniesie korzyści płynące z wysokiej pozycji Józefa Wancera i jego szerokiej znajomości polskiego rynku finansowego - powiedział Alexander Pruijs, przewodniczący Rady Nadzorczej Banku BGŻ.

Wancer od 2000 r. do lipca 2010 roku był prezesem Banku BPH. Jak przypomina "Parkiet", w tym czasie bank połączył się z PBK i stał się trzecim pod względem wielkości graczem na polskim na rynku, ale także za jego kadencji włoski UniCredit przejął kontrolę nad HVB. Konsekwencją tej transakcji był podział Banku BPH i połączenie jego części z Pekao. Druga wydzielona część banku została zakupiona przez General Electric Company, a następnie połączona z GE Money Bankiem. Wówczas Józef Wancer odszedł z banku na emeryturę. Ostatnio pełnił funkcję doradcy zarządu firmy Deloitte w Polsce oraz członka rady nadzorczej Alior Banku.

Zanim został prezesem BPH był m.in wiceprezesem i prezesem Raiffeisen Centrobank w Warszawie. Przez 25 lata pracował w Citibank of New York.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Józef Wancer prezesem Banku Gospodarki Żywnościowej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl