SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

JSW: 500 mln zł na przejęcie WZK Victoria i PEC Jastrzębie

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) liczy na podpisanie do końca III kw. umów przejęcia po 85% akcji Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria oraz Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Jastrzębiu-Zdroju i chce zamknąć te transakcje do końca roku, poinformował prezes JSW Jarosław Zagórowski.

Zagórowski uzupełnił, że ponadto JSW liczy na podpisanie do końca III kw. br. umów na przejęcie po 85% akcji WZK Victoria oraz PEC Jastrzębie (od MSP). "Szacuję, że za obie te spółki zapłacimy ok. 500 mln zł" - powiedział Zagórowski podczas konferencji prasowej.

Dodał, że oczekuje zamknięcia transakcji do końca tego roku.

W ub. tygodniu wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz zapowiadał, że WZK Victoria i PEC Jastrzębie znajdą się wśród przedsiębiorstw, których sprzedaż ma pozwolić na zrealizowanie w tym roku planowanych przychodów prywatyzacyjnych.

Finalizacja tych dwóch przejęć będzie oznaczała zakończenie programu akwizycyjnego JSW, zapisanego w prospekcie emisyjnym, ale prezes nie wykluczył kolejnych przejęć, jednak dotyczyłyby one "wyłącznie bazy zasobowej" - zarówno w kraju, jak i za granicą.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej.

W skład JSW wchodzi 5 kopalń węgla kamiennego: Borynia-Zofiówka, Budryk, Jas-Mos, Krupiński i Pniówek, w których wydobywany jest węgiel koksowy oraz węgiel do celów energetycznych. Kopalnie JSW posiadają ok. 552 mln t zasobów operatywnych węgla.

Dołącz do dyskusji: JSW: 500 mln zł na przejęcie WZK Victoria i PEC Jastrzębie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl