SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

JSW debiutuje 6 lipca na GPW

Akcje producenta węgla koksującego Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zadebiutują na GPW w środę, 6 lipca, poinformował zarząd GPW w uchwale.

„Zarząd GPW postawia wprowadzić z dniem 6 lipca 2011 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego akcje zwykłe na okaziciela spółki Jastrzębska Spółka Węglowa o wartości nominalnej 5 zł każda: 84.595.417 akcji serii A, 9.325.580 akcji serii B" – czytamy w komunikacie.

Oferta publiczna składała się z akcji sprzedawanych przez Skarb Państwa do 39.496.196 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B, które stanowią (przy uwzględnieniu emisji akcji serii C i D) 33,1% kapitału zakładowego JSW.

Zapisy na akcje JSW złożyło łącznie ponad 168 tys. inwestorów indywidualnych, w tym blisko 7 tys. osób uprawnionych. W księdze popytu deklaracje złożyło ponad 200 inwestorów instytucjonalnych.

Około 43% akcji oferowanych trafi do polskich inwestorów instytucjonalnych, w szczególności do otwartych funduszy emerytalnych i funduszy inwestycyjnych. Około 30% akcji oferowanych trafi do inwestorów zagranicznych m.in. z Wielkiej Brytanii, Europy Zachodniej, Stanów Zjednoczonych Ameryki, a także państw Bliskiego Wschodu.

Ostateczna cena sprzedaży w ofercie publicznej producenta węgla została ustalona na 136 zł za jedną akcję. Wartość oferty wyniosła blisko 5,4 mld zł.

  • Więcej informacji:
  • JSW

Dołącz do dyskusji: JSW debiutuje 6 lipca na GPW

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl