SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Julia Pietruszka: z newonce.media do Grupy naTemat

Współpracę z Grupą naTemat zaczęła Julia Pietruszka, obejmując funkcję business ownera projektu BRID. Wcześniej pracowała w Marquard Media Polska i newonce.media.

Julia PietruszkaArticle

W Grupie naTemat Julia Pietruszka odpowiadać m.in za rozwój biznesu, opracowywanie strategii kampanii contentowych oraz projekty komercyjne platformy BRID. Platforma, uruchomiona wiosną br. dzięki grantowi z Digital News Initiative, pozwala czytelnikom współdecydować o tworzonych przez redakcję materiałach, takich jak pogłębione artykuły i wywiady, reportaże, podcasty oraz produkcje wideo.

Julia Pietruszka będzie też zajmować się działaniami marketingowymi i PR-owymi serwisów z grupy: naTemat.pl, ASZdziennik.pl, dadhero.pl, INNpoland.pl i mamaDu.pl.

– Przez pierwsze pół roku działania BRID-a zrealizowaliśmy już kilkanaście jakościowych reportaży łączących tekst, fotografie i wideo. Każdy materiał był wybrany w głosowaniu przez czytelników, którzy następnie mogli partycypować finansowo w jego realizacji - w  zamian dostawali nie tylko wcześniejszy dostęp, ale i zakulisowe materiały z procesu realizacji - opisuje Michał Mańkowski, redaktor naczelny, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy naTemat.

- Odbiór projektu BRID zarówno wśród czytelników, jak i klientów, jest tak dobry, że postanowiliśmy  go mocniej wspierać i dedykować partnerom, dla których szczególnie ważne w komunikacji są kampanie społecznie zaangażowane - mówi Michał Mańkowski, redaktor naczelny, dyrektor operacyjny i członek zarządu Grupy naTemat.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Wcześniej przez kilka lat Julia Pietruszka pracowała w wydawnictwie Marquard Media Polska. Jako event manager zajmowała się projektami związanymi z pismami „Joy”, „Cosmopolitan”, „Harpers Bazar” i „Esquire”. Poprzednio była project managerem newonce.radio.

W ub.r. trzy spółki zarządzające serwisami Grupy naTemat zanotowały łącznie wzrost przychodów o 24,7 proc. do 12,19 mln zł, a ich zysk netto zwiększył się z 1,43 do 2,15 mln zł. Zdecydowanie największa z nich firma Glob360 nie wypłaci dywidendy, jej udziałowcy Tomasz Lis i Robert Jędrzejczyk 1,65 mln zł zysku netto przeznaczyli na kapitał zapasowy.

Niedawno firma przeniosła się do nowej siedziby oraz wprowadziła hybrydowy model pracy.

Dołącz do dyskusji: Julia Pietruszka: z newonce.media do Grupy naTemat

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jedynak
A po polsku to kim ona jest? Sekretarzem redakcji? Zastępcą redaktora prowadzącego?
odpowiedź
User
Dziki dzik
Następcą poprzednika - kolegi szefa, który się nie sprawdził, więc go awansowano.
odpowiedź
User
No tak
Newonce.radio powstało raptem dwa lata temu. Mniej więcej w tym czasie już upadał Marquard Media Polska. Pani zatem chyba nie jest zbyt długo i intensywnie w branży.
odpowiedź