SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Julien Ducarroz ma być prezesem Orange Polska

Julien Ducarroz został pozytywnie zaopiniowany przez radę nadzorczą Orange Polska jako kandydat na prezesa firmy. Ducarroz w Grupie Orange pracuje od 18 lat.

Julien Ducarroz Article

Pozytywnią opinię o Julienie Ducarrozie wyraził też komitet rady nadzorczej ds. wynagrodzeń, który udziela rekomendacji radzie m.in. w sprawie wyboru i wynagrodzenia członków zarządu. Powołanie Ducarroza na stanowisko prezesa Orange Polska ma nastąpić podczas posiedzenia rady nadzorczej zaplanowanego na 21 lipca.

- Julien Ducarroz otrzymał jednogłośnie pozytywną opinię Komitetu ds. Wynagrodzeń. Jestem przekonana, że jego szerokie doświadczenie w sektorze telekomunikacji, z ponad 10-letnim stażem na stanowiskach wykonawczych, zdobyte w różnych krajach i w różnych obszarach takich jak strategia i  rynek komercyjny, będzie dużym atutem przy przeprowadzeniu Orange Polska przez nowy plan strategiczny - stwierdziła Maria Pasło-Wiśniewska, przewodnicząca komitetu ds. wynagrodzeń i niezależny członek rady nadzorczej Orange Polska.

Ducarroz przez ostatnie cztery lata był prezesem Orange Mołdawia. W latach 2008-2016 pracował w Orange Rumunia jako dyrektor handlowy i członek wykonawczy zarządu. Pracował też w innych spółkach koncernu Orange, jest z nim związany od 2002 roku.

Z Orange Polska odchodzi Jean-François Fallacher

W połowie czerwca poinformowano, że z początkiem września br. Jean-François Fallacher przestanie być prezesem Orange Polska. Przyjął propozycję kierowania Orange w Hiszpanii.

Fallacher prezesem Orange Polska został na początku maja 2016 roku. Zastąpił Bruno Duthoita, który po awansie w strukturach Orange zaczął odpowiadać za działalność koncernu w całej Europie Środkowej.

Firma Orange Polska w pierwszym kwartale br. wypracowała przychody w wysokości ponad 2,8 mld zł. Wskaźnik EBITDA po uwzględnieniu kosztów leasingu (EBITDA al) wyniósł 676 mln - o 6 proc. więcej niż rok temu. Spółka zyskała 44 tysiące nowych klientów światłowodu i 105 tysięcy klientów abonamentowych usług mobilnych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Julien Ducarroz ma być prezesem Orange Polska

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
?
to jest ona czy on?
5 1
odpowiedź