SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juliusz Braun zgłosi uwagi Komisji Kultury do sprawozdania RMN. „Odrębne stanowisko to strata czasu”

W tym roku Juliusz Braun - członek Rady Mediów Narodowych - nie przedstawi odrębnego stanowiska do sprawozdania z działalności organu, ponieważ uważa to za „stratę czasu”. Swoje uwagi zaprezentuje tylko podczas posiedzenia Komisji Kultury i Środków Przekazu.

Juliusz Braun, członek RMN fot. Ł.Brzezicki / WMArticle

Rada Mediów Narodowych przyjęła już w tym roku sprawozdanie ze swojej działalności za 2018 rok (stosunkiem głosów 3 do 2). Formalnie musi przedstawić je do końca marca br. Po przyjęciu przez siebie uchwały w tej sprawie, informację na temat swojej działalności przekazuje marszałkowi Sejmu, Senatu, Prezydentowi oraz posłom. „Informację o działalności Rady Mediów Narodowych w 2018 roku” będzie musiała przyjąć sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu.

W 2017 roku Juliusz Braun, powołany do Rady z rekomendacji PO złożył zdanie odrębne do sprawozdania. Podkreślał w nim m.in. że razem z Grzegorzem Podżornym (z rekomendacji Kukiz’15) kilkukrotnie wnioskowali o przeprowadzenie „prawidłowej procedury powołania zarządów i rad nadzorczych wszystkich spółek mediów publicznych przez Radę Mediów Narodowych”. Chodziło o przeprowadzanie zmian w organach spółek w trybie otwartych konkursów, a także o publiczne wysłuchania kandydatów lub udostępnienie w internecie nagrań rozmów z kandydatami jakie odbywały się na posiedzeniach Rady.

W tym roku przekazał nam, że tego nie zrobi, ponieważ „to strata czasu”, a nikt i w Radzie i tak nie bierze pod uwagę jego zdania, kiedy stosunek głosów układa się zawsze na korzyść posłów PiS.

- Przedstawię swoje stanowisko i uwagi do sprawozdania podczas posiedzenia komisji w parlamencie – zadeklarował.

W 2017 roku po przyjęciu w czerwcu przez sejmową Komisję Kultury i Środków Przekazu „Informacji o działalności Rady Mediów Narodowych w 2016 roku” Juliusz Braun w przekazanym redakcji serwisu Wirtualnemedia.pl liście do marszałka sejmu Marka Kuchcińskiego protestował przeciwko przyjęciu przez Komisję Kultury sprawozdania RMN. Na posiedzenie komisji nie zostali bowiem zaproszeni (a nawet nie zostali powiadomieni o posiedzeniu) członkowie Rady Mediów Narodowych, którzy nie są posłami PiS.

Ponad milion złotych na działalność RMN w 2018 roku

Jako pierwsi informowaliśmy, że dokładnie 1,001 mln zł wyniosły koszty funkcjonowania Rady Mediów Narodowych w 2018 roku. To o 25 tys. zł więcej niż przed rokiem. Na wynagrodzenia członków Rady przeznaczono 217,2 tys. zł - o 9,6 tys. zł więcej niż w 2017 roku.

Przewodniczącym RMN jest Krzysztof Czabański (PiS), członkami: Elżbieta Kruk (PiS), Joanna Lichocka (PiS), Juliusz Braun (zgłoszony przez klub PO) i Grzegorz Podżorny (zgłoszony przez Kukiz’15).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Juliusz Braun zgłosi uwagi Komisji Kultury do sprawozdania RMN. „Odrębne stanowisko to strata czasu”

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl