SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juniper: 1,3 mld użytkowników mobilnych komunikatorów w 2016 r.

Firma badawcza Juniper Research prognozuje, że w 2016 roku globalna liczba użytkowników mobilnych komunikatorów (IM - Instant Messaging) przekroczy poziom 1,3 miliarda.

Prognoza zakłada trzykrotny wzrost liczby użytkowników mobilnych komunikatorów, do czego w dużej mierze przyczynić się ma start nowych usług, takich jak iMessage firmy Apple, a także dalszy wzrost obecnie dostępnych, np. AIM (AOL), BlackBerry Messenger, Windows Live (Microsoft), Skype i Yahoo! Messenger.

Uruchomienie tego typu darmowych mobilnych usług IM było łatwiejsze dzięki rosnącej liczbie będących w użytku smartfonów, tanim pakietom danych oraz rozwojowi szybkich sieci komórkowych.

Jednocześnie Juniper podkreśla, że pomimo rosnącej liczby użytkowników mobilnych komunikatorów, nie zastąpią one wiadomości SMS w roli podstawowego sposobu komunikacji tekstowej na telefonach komórkowych.

"Wiadomości SMS mają jedną wyraźną przewagę nad innymi usługami: swoją powszechność. Dzięki nim wiem, że mogę dotrzeć praktycznie do każdej innej komórki na świecie, o ile znam jej numer. Co prawda usługi IM mają pewne zalety, takie jak komunikacja w czasie rzeczywistym i widoczny brak kosztów, ale ich rynek jest rozdrobniony przez różne usługi, które nie mogą się ze sobą komunikować." - stwierdził Daniel Ashdown, analityk Juniper Research.

Dołącz do dyskusji: Juniper: 1,3 mld użytkowników mobilnych komunikatorów w 2016 r.

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl