SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Juniper: mobilna bankowość wygeneruje 90 mld SMS-ów rocznie

Do 2015 roku usługi mobilnej bankowości wygenerują blisko 90 miliardów wiadomości SMS rocznie, w porównaniu do 30 miliardów w roku bieżącym.

Do tego trzykrotnego wzrostu, który w efekcie przełoży się na jedną wiadomość otrzymywaną co dwa dni przez użytkownika, mają się przyczynić nowe rodzaje powiadomień SMS w ramach mobilnej bankowości - prognozuje firma badawcza Juniper Research.

Firma przeprowadziła badanie wśród dostawców mobilnej bankowości, z którego wynika że oprócz podstawowych informacji o stanie konta zamierzają oni zaoferować nowe usługi oparte na wiadomościach SMS. Chcą je wykorzystać do szybszej komunikacji z klientami ubiegającymi się przykładowo o kredyt lub chcących zastawić dom pod hipotekę.

Dla banków wiadomości SMS są też sposobem na znaczącą poprawę jakości obsługi klienta, przy jednoczesnym wyeliminowaniu kosztów związanych z prowadzeniem call centre.

Z badania Juniper wynika również, że jakąś formę mobilnej bankowości oferuje obecnie ponad 80 proc. banków. Firma przewiduje również, że w 2015 roku regionem z najwyższym wskaźnikiem penetracji użytkowników tego typu usług będzie Europa Zachodnia.

Dołącz do dyskusji: Juniper: mobilna bankowość wygeneruje 90 mld SMS-ów rocznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl