SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jurek Owsiak: TVP nie wypełnia misji - nie płaćmy abonamentu

Czwartego lipca br. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Stop Powodziom”.  TVP odmówiła jej relacjonowania – w rewanżu Jurek Owsiak zaapelował o niepłacenie abonamentu na instytucję, która nie wypełnia misji.

Jurek Owsiak: TVP nie wypełnia misji - nie płaćmy abonamentu

Czwartego lipca br. Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje ogólnopolską zbiórkę pieniędzy w ramach akcji „Stop Powodziom”.  Tego dnia w całej Polsce uruchomione zostaną specjalne punkty, w których zbierane będą pieniądze.
 

Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zwrócił się do TVP z prośbą o udzielenie medialnego wsparcia dla tego przedsięwzięcia – bezskutecznie.

- Cała idea Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstała w Programie II Telewizji Polskiej. Dzięki wsparciu Telewizji Publicznej mogliśmy dotrzeć do wszystkich Polaków, a także do naszych rodaków poza granicami kraju. Niestety, od kilku lat obserwuję niepokojące zjawisko w TVP, które jak „łaska Pańska” przyzwala bardziej lub mniej na działania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – czytamy w liście otwartym Jurka Owsiaka.

Owsiak nie rozumie braku reakcji TVP.

- Nie mogę zrozumieć, że nie potraficie Państwo nawet odpowiedzieć na nasze propozycje w sposób, który mieści się w normalnym trybie dotyczącym takich działań. Nie doczekaliśmy się nawet odpowiedzi na list, który we wtorek ponownie wysłaliśmy do Państwa. Kompletnie nie rozumiem też sytuacji, w której mówi się o działalności misyjnej Telewizji Polskiej, a w odpowiedzi na nasze postulaty słyszę tylko głuchą ciszę – dodaje Owsiak.

Jurek Owsiak domaga się wyjaśnienia w jaki sposób telewizja realizuje swoją misyjną działalność.

- Zarzucam Państwu brak profesjonalizmu, brak jakiejkolwiek reakcji na naszą propozycję i podejrzewam, że za brakiem tej reakcji stoi kompletne upolitycznienie Telewizji Publicznej – czytamy w liście Owsiaka.

- Apeluję do wszystkich obywateli tego kraju, aby wstrzymali przekazywanie jakichkolwiek opłat na instytucję, która nie realizuje swoich podstawowych zadań. Mój list nie jest listem z pretensjami Jurka Owsiaka. To list z pretensjami do Telewizji Publicznej, która od kilku lat utrudnia, a jak pokazała dziś, również uniemożliwia działania cieszącej się największym zaufaniem społecznym organizacji pozarządowej w naszym kraju. Informuję również, że nasza akcja na pewno będzie prowadzona w TVN, TVN24, w Superstacji i bardzo wielu lokalnych, komercyjnych stacjach telewizyjnych i radiowych. Tym samym funkcję misyjną Telewizji Publicznej, przejęły - nie po raz pierwszy - stacje komercyjne. Od tej reguły odstąpił Pierwszy Program Polskiego Radia, który stał się patronem całej akcji, myśląc o pomocy dla poszkodowanych w tej ogromnej katastrofie. Jak widać normalne, zdrowe myślenie jest jednak możliwe – kończy Owsiak.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Jurek Owsiak: TVP nie wypełnia misji - nie płaćmy abonamentu

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gosia
Niestety Panie Jurku - płacić trzeba, bo naślą komornika. Tak zrobili mojej znajomej, która nie płaciła od kilku lat z powodu pogorszenia się sytuacji finansowej. Wyszło ok. 950 zł bez odsetek...
8 8
odpowiedź
User
drabina
Jurku dobre kilka lat temu dałeś drapaka do TVN, dali Ci nawet kanał, ale zbankrutował, tak, że my nie lubimy podwójnej moralności, którą Ty reprezentujesz
abonenci
8 8
odpowiedź
User
mk
Oj zapomniał nam Jurek, jak Jureczkiem był i kto się nim przez wiele lat opiekował i w końcu wylansował. Nie ładnie !!!
8 8
odpowiedź
User
juras3
Owsiak też zgłupiał.4 lipca sa wybory, w tym dniu nie ma żadnych misji.
8 8
odpowiedź
User
Gość
Popatrzie Tusk bis nam nię znalazł. Kolejny, który mówi o haraczu.
Poszedłes do konkurencji ? To tam żebraj dalej
8 8
odpowiedź