SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Justyna Dżbik-Kluge odchodzi z Radia 357

Z końcem października z Radiem 357 pożegna się Justyna Dżbik-Kluge, prowadząca na tej antenie audycję o książkach - "Książki. Lubię to!". Z internetową rozgłośnią związana jest od jesieni ub. roku. Z radia odchodzi tuż po ogłoszeniu zmian w ramówce, skutkujących skróceniem i przesunięciem jej audycji.

 

Fot. Radio 357Article

Kilka dni temu, podczas prezentowania patronom nowej ramówki, Radio 357 podkreślało, że jedną z jesiennych propozycji nadal będzie audycja Dżbik-Kluge pt. „Książki. Lubię to!”. Jednak audycja została skrócona i przeniesiona: nadawana była w niedzielę, teraz można jej słuchać dwa razy w tygodniu (poniedziałek i czwartek) jako autorski cykl w ramach nowego pasma popołudniowego Radia 357 – „Taka sytuacja”.

Z naszych informacji wynika, że dziennikarka nie czuje się komfortowo w nowym rozdaniu – więc sama podjęła decyzję o odejściu z rozgłośni. - W nowej ramówce stacji niedzielna audycja "Książki. Lubię to!" przenosi się w dwie odsłony popołudniowe - w poniedziałki i czwartki. Będę Was obdarzać książkowym dobrem w te dni do końca października. A potem zmiany, zmiany... – napisała dziennikarka na swoim Facebooku.

Justyna Dżbik-Kluge Audycję o książkach na antenie Radia 357 prowadziła od listopada 2021 roku. W poprzednich ramówkach „Książki. Lubię to!” nadawane były co niedziela między godz. 20:00 – 21:00. Dziennikarka między 2016 – 2020 rokiem związana była z Radiem ZET. Tuż przed odejściem stamtąd prowadziła na antenie „Halo Zet” i „W waszej sprawie”. Między 2007 - 2016 rokiem pracowała w Polskim Radiu. Krótko pracowała też w Radiu Kolor.

Radio 357 zmieniło ramówkę 24 września. Część audycji wydłużono, ale kilka innych skrócono, zmieniając im też dni i godziny nadawania. Niektórzy autorzy pojawiają się teraz w nowych rolach, jak Michał Olszański, który prowadzi wraz z Anetą Awtoniuk nową audycję o zwierzętach. Nowością jest też „Sobota i Gomora” Antoniego Grudniewskiego i Krzysztofa Tubilewicza. Zamiast programu Tomasza Michniewicza słuchacze usłyszą teraz "Gruzję" Pawła Joźwickiego.

Rozgłośnię wspiera obecnie na Patronite 44 tys. osób, deklarując miesięczne wpłaty w wysokości ponad 797 tys. zł. Ogółem stacja zebrała od startu 16,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Justyna Dżbik-Kluge odchodzi z Radia 357

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
nonfrajer
Kolejne odejście, zupełnie jak w Trójce kiedyś. Co ta grupa trzymająca władzę w 357 wyprawia?
odpowiedź
User
Rozbawiony
Dżbik nigdzie nie potrafi zagrzać miejsca. To już chyba patologiczne? Co na to Dżbikosłuchacze?
odpowiedź
User
Staszek
Enerdżi wyparowała ze Słowackiego? Teraz bedą las sadzić, żeby książki drukować.
odpowiedź