SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Justyna Karnowska nową szefową kanału TVP ABC

Justyna Karnowska została nowym kierownikiem redakcji TVP ABC i projektów edukacyjnych w telewizyjnej Jedynce. Zastąpiła w tej funkcji odwołaną Małgorzatę Mierzejewską-Wawryków.

Article

Karnowska jest od lat redaktorem w TVP1. Pracowała dotąd w redakcji publicystyki m.in. przy programie „Rolnik szuka żony” czy serii testów tematycznych. O tym, że przejmie kierowanie redakcją kanału dziecięcego TVP mówiło się od kilku tygodni, bo stanowisko to już piastowała w przeszłości.

Małgorzata Mierzejewska-Wawryków redakcją TVP ABC (wcześniej pod nazwą redakcja audycji dziecięcych, młodzieżowych i edukacyjnych) kierowała od 2003 roku. Odpowiadała za uruchomienie naziemnej stacji TVP ABC, co miało miejsce w 2014 roku. Obecnie przebywa na urlopie.

Redakcja TVP ABC i projektów edukacyjnych podlega wicedyrektorowi anteny ds. audycji publicystycznych i społecznych, którym jest od niedawna Krzysztof Karwowski.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że średni udział TVP ABC w rynku w ub.r wyniósł 0,70 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Justyna Karnowska nową szefową kanału TVP ABC

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
marketer
bracia Karnowscy przejmują TVP ;)

zaczynają od dzieci ;)
46 13
odpowiedź
User
tvwidz
Żona, matka czy kochanka?
47 13
odpowiedź
User
Osa
Pamiętam ten krzyż w redakcji dziecięcej za czasów p. Justyny. Teraz to i może jest fachowcem przez doświadczenie, ale wtedy była totalnie, przerażająco totalnie zielona. Nawet my tzw. pisowcy jesteśmy na Woronicza przerażeni tym co się dzieje. Jestem przekonana, że co drugi program robić będzie duża firma z Wrocławia. Kiedyś nawet orędzie z pałacu prez. trzeba było przymusowo zlecać przez Wrocław.
39 12
odpowiedź
User
jjja
My pisowcy jestesmy bardzo bardzo zadowoleni tym co się na Woronicza dzieje,ba,nawet nie pisowcy,bardzo bardzo wielu niepisoskich ludzi,mimo różnic,+ów i -ów jakie wymieniają,różnych poglądów i sympatii,też sobie chwalą,a przynajmniej przyznają uczciwie i mówią coraz więcej jak było...To,że tamci kłamią i krzyczą,że było inaczej...kolejny raz sięnie uda społeczeństwa otumanić...oby się nie udało.
Krzyż,no tak,przecie nie można dziecku krzyża pokazywać.Kaaaażdy program dla dzieci nie ma prawa zawierać słowa Bóg,wiara...jeszcze ta rodzina,miłość,ostatecznie serce przejdzie,zwłaszcza,gdy za wiera takie tam o idź za głosem serca...bądź miły dla kolegi,koleżanki,nawet jak jest inna-y...zawsze to nas odróżni od tych agresywnych bajdur co ich natkano w kanałach dziecięcych...no,najlepiej,by dzieci myślały,robiły tak jak trza,ale jak nie trudno,grunt,by pewne wartości do nich nie dotarły nie przetworzone przez nas...Tak to się robiło,roiło,i miało tak być kolejne naście?dziesiąt lat...Teraz to się zmieni.
OOd siebie dodam,że mam naadzieję,że ino na lepsze,bo na gorsze,to od razu nie omieszkam skrytykować;jest sporo dobrego w tvp abc,co należy zostawić,sporo;nawet rzeknę dużo;to i tamto warto poprawić,wznowić,zrobić,nadać;te bajki żeby nie były tylko czytane przez celebrytów byłej władzy,poza paroma wyjątkami są,żeby jeszcze dobrze czytali...to ok...niektóre znakomite programy nie do ruszenia,nie ma co kombinować na siłę,niech ten kanał i pr.dzieciom będą wzorcowymi Kanałami marzeń,w dawnym,ale zarazem nowoczesnym stylu,w jak najbardziej tradycyjnym,choćby się krzyki i kwęki podniosły,ale oczywiscie trzapamiętać o tych czasach i dzieciach,które bardziej wnie wsiąkają,albo już wsiąkły i odpowiednio do nich dotrzeć.Dużo dużo dobrego tam jest,ale dużo też można zrobić,że o tym,by odbierano ten kanał szerzej,przez miliony ludzi co nie mogą nie wspomnę;ale jak się pan zygmunt uprze,to i tak nie dopuści.Ważne,byh nikt nie popsuł,bo duuuża szkoda by była a frajda dla innych,podobnie niech nie rezygnują z pr.dzieciom,więcej warto by ten kanał był na dekoderach,i dostępny w radioodbiornikach;Tam też parę rzeczy trza zmienić,parę nazwisk,ale tam jest wiele wieeeele znakomitego,mnóstwo dobrej wspaniałej wzorcowej roboty od początku czynione ioby tego nikt nie spaprał,bez względu na sympatie i nominacje;przejęcie wzorca od r.Bajka bylo strzałem w dyszkę i jak arcyrzadko mądrym wyciąganiem wniosków;no a archiwa polskiego radia i możliwości red.dziecięcej są ogromne,bogate i fantastyczne,że tylko piać z zachwytu;zresztą red.dziecięce główna jedynki i trójki przetrwała wszystkie czystki robione przez byłą władzę,być może w przypadku niektórych nazwisk nie musiała się bać nie za jakość programów,ale to inny temat,ważne że jw.
NO od dzieci,od dzieci,a co?Jak na wielu dorosłyx już za późno...No nigdy nie jest za późno,ale...
8 73
odpowiedź
User
Asptt
"Od kołyski aż po grób, jedna partia, jeden klub". Na szczęście polskie dzieci mają kilkanaście kanałów do wyboru
53 11
odpowiedź