SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jutro Medical pozyskuje 6,2 mln złotych od inwestorów. Pieniądze na budowę kliniki przyszłości

Jutro Medical, polski startup pracujący nad medycyną przyszłości łączącej telemedycynę z nowoczesnym punktem podstawowej opieki zdrowotnej pozyskał w nowej rundzie finansowania kwotę 6,2 mln złotych. Wśród inwestorów są aniołowie biznesu oraz fundusze Kogito Ventures. Rheingau Founders, a także polskie Inovo Venture Partners i Market One Capital. Środki mają zostać przeznaczone na rozwój projektu przewidujący klinikę na warszawskim Żoliborzu.

Adam Janczewski, szef Jutro MedicalArticle

Jutro Medical to polski startup, który rozwija przychodnię przyszłości. Łączy w sobie telemedycynę z nowoczesnym punktem podstawowej opieki zdrowotnej. Oferuje pacjentom zdalne konsultacje, e-skierowania, e-zwolnienia i e-recepty bezpośrednio w aplikacji mobilnej. 90 proc. konsultacji lekarskich odbywa się w całości online. Jutro Medical to także nowoczesna przychodnia, zlokalizowana na warszawskim Żoliborzu, w której pacjenci mogą odbyć wizytę lekarską lub konieczne badania.

Jutro Medical oferuje świadczenia w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Przychodnia jest więc dostępna dla wszystkich pacjentów objętych państwowym ubezpieczeniem zdrowotnym, bez konieczności opłacania dodatkowych abonamentów.

Jutro Medical twierdzi, że zawsze pomaga pacjentom w dniu zgłoszenia, a średnia ocen po konsultacji to 4,8/5. Jeszcze przed rozmową z lekarzem pacjenci wykonują w aplikacji mobilnej wstępny wywiad, w którym opisują swoje dolegliwości. Dzięki temu lekarze już na początku są lepiej poinformowani o stanie zdrowia i problemach pacjenta.

Czytaj także: On Board Think Kong dla startupu Vehis

6,2 mln złotych inwestycji

Teraz poinformowano, że Jutro Medical pozyskał od inwestorów w sumie 6,2 mln zł. W rundzie inwestycyjnej wziął udział syndykat aniołów biznesu, któremu przewodzi fundusz Kogito Ventures. W gronie inwestorów prywatnych znaleźli się m.in. Maciej Zużałek, Maciej Noga, Chris Guzowski i Marcin Tchórzewski. Już po rundzie inwestycyjnej spółkę zdecydowały się wesprzeć także niemiecki fundusz Rheingau Founders oraz polskie Inovo Venture Partners i Market One Capital.

Zgodnie z zapowiedzią pozyskane środki pomogą w budowie modelowej przychodni przyszłości, w której pacjent nie będzie stał w kolejkach, a lekarz będzie mieć dostęp do najnowszych technologii diagnostycznych. Jutro Medical planuje uruchomić pierwszą w Polsce przychodnię obsługującą pacjentów w ramach NFZ przez całą dobę, 7 dni w tygodniu.

Założycielem Jutro Medical jest Adam Janczewski. W wieku 19 lat stworzył aplikację SaveMyTime, pozwalającą na rejestrowanie czasu poświęcanego na poszczególne zadania i eliminację złych nawyków. W sumie pobrało ją ponad pół miliona użytkowników. Janczewski był też związany z Grupą Absolwent.pl w ramach której zbudował aplikację Kiwi Jobs, przejętą następnie przez OLX.

- Pomysł na Jutro Medical pojawił się w mojej głowie po moich własnych doświadczeniach ze służbą zdrowia – przyznaje w komunikacie Adam Janczewski. - Naocznie widziałem zmęczenie lekarzy i pracowników medycznych, których wręcz przytłaczała biurokracja. Zacząłem się zastanawiać, w jaki sposób można ją ograniczyć, by pozwolić lekarzom skupić się na najważniejszym, czyli pomocy pacjentom. Postanowiłem podejść do tego w sposób, który znam najlepiej, wykorzystując technologię, by zautomatyzować najbardziej powtarzalne zadania, które zajmują czas medyków. Jutro Medical usprawnia także komunikację pacjentów z lekarzami, dając dostęp do przychodni w smartfonie.

Czytaj także: Uber sprzedaje segment autonomicznych aut firmie Aurora

Według założyciela Jutro Medical firma jest wciąż w początkowej fazie rozwoju. - Ale widzimy, że nasze podejście szczególnie sprawdza się teraz, w czasie pandemii koronawirusa – zaznacza Janczewski. - Z jednej strony, pacjenci preferują w pierwszej kolejności zdalny kontakt z lekarzami. Z drugiej, służba zdrowia została wystawiona na ciężką próbę. Jutro Medical może pomóc w jednym i drugim przypadku. Chcemy udowodnić, że dzięki technologii każdy pacjent może otrzymać opiekę medyczną na najwyższym poziomie.

Dołącz do dyskusji: Jutro Medical pozyskuje 6,2 mln złotych od inwestorów. Pieniądze na budowę kliniki przyszłości

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl