SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Już za 4 lata ... Euro 2012

Prawie wszyscy Polacy (95%) mają świadomość, że Polska i Ukraina będą gospodarzami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r., a niemal połowa badanych (49%) uważa, że Polska zdąży z przygotowaniami do organizacji EURO 2012.

Już za 4 lata ... Euro 2012

Z ostatnich badań TNS OBOP wynika, że wiedza na temat organizacji przez Polskę i Ukrainę EURO 2012 jest powszechna. Tylko 5% Polaków deklaruje, że nie słyszało o tym, że będziemy gospodarzami Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r.

Niemal połowa Polaków (49%) uważa również, że Polska zdąży z przygotowaniami do organizacji mistrzostw. Najwyższy poziom optymizmu cechuje osoby z wyższym wykształceniem, mieszkańców dużych miast (od 100 do 500 tys.) oraz mieszkańców regionu pomorskiego.

Pesymistów jest nieco mniej - 43% - najczęściej są to trzydziestolatkowie, osoby z wykształceniem zasadniczym zawodowym i mieszkańcy regionów południowo-zachodniej Polski: katowickiego i dolnośląskiego.

"Potocznie mówi się, że Polacy mają skłonność do wiecznego narzekania i że więcej wśród nas pesymistów niż optymistów. Mimo to z badań wynika, że wierzmy w  EURO 2012 w Polsce - grono optymistów jest o 6 punktów proc. liczniejsze niż pesymistów, choć nie ma jeszcze żadnego stadionu" - komentuje wyniki badania Elżbieta Lenczewska- Gryma, Lider Sektora Badawczego TNS OBOP.Dane pochodzą z badania przeprowadzonego w dniach 21-26 maja 2008 r. metodą wywiadu kwestionariuszowego przez telefon (CATI) na reprezentatywnej grupie Polaków w wieku 18 lat i więcej. Liczba przeprowadzonych wywiadów N=1000.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Już za 4 lata ... Euro 2012

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl