SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Jysk będzie eliminować 27 mln toreb plastikowych rocznie

Sieć sklepów Jysk Polska rozpoczęła wymianę opakowań sprzedawanych w nich kompletów pościeli i prześcieradeł papierowe. W ten sposób wyeliminuje 27 mln ton toreb z plastiku rocznie.

Article

Dotychczasowe foliowe opakowania pościeli i prześcieradeł są zastępowane papierowymi taśmami z certyfikatem FSC. Pozwoli to usunąć 27 milionów plastikowych toreb rocznie.

Pierwsze produkty w nowych opakowaniach z ekologicznej, papierowej taśmy już trafiają do sklepów już teraz. Poprzednie, plastikowe opakowania będą sprzedawane do wyczerpania zapasów.

Jak podaje Jysk, zredukowanie 27 milionów plastikowych opakowań wśród pościeli i prześcieradeł, które firma sprzedaje każdego roku, wyeliminuje ze środowiska rocznie około 475 ton szkodliwego, długo rozkładającego się tradycyjnego plastiku z petrochemicznych polimerów.

Nowe opakowania wykonano z materiału z certyfikatem FSC (Forest Stewardship Council), czyli organizacji non-profit, która odpowiada za system etykietowania drewna i papieru, pochodzących ze zrównoważonych upraw leśnych, uwzględniających otoczenie roślinne i zwierzęce. Znak FSC dotyczy odpowiedzialności środowiskowej, społecznej i ekonomicznej.

Te nowe papierowe taśmy można poddać recyklingowi, w procesie segregacji odpadów, podczas gdy recykling miękkich toreb plastikowych jest zwykle niemożliwy.

Dołącz do dyskusji: Jysk będzie eliminować 27 mln toreb plastikowych rocznie

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl