SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

K2 Holding chce w tym roku poprawić wyniki i wypłacić wyższą dywidendę niż 1,05 zł

K2 Internet zakłada poprawę przychodów i zysku operacyjnego w 2022 roku i chce w bieżącym roku wypłacić dywidendę wyższą niż w 2021 roku - poinformował podczas wideokonferencji prezes spółki Paweł Wujec. Dodał, że zamknięcie transakcji sprzedaży spółki Oktawave Netii może nastąpić do końca czerwca.

Paweł Wujec, prezes K2 HoldingArticle

"Zakładamy poprawę wyników w 2022 roku, na pewno jeśli chodzi o przychody i zysk operacyjny. Najistotniejszym motorem ich poprawy wydaje się być rozwój w obszarze software" - powiedział prezes.

Dodał, że ambicją zarządu jest wypłata w bieżącym roku wyższej dywidendy niż przed rokiem. W 2021 roku K2 Holding wypłacił 1,05 zł dywidendy na akcję.

W 2021 roku K2 Holding miał 123,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 6,3 mln zł zysku operacyjnego.

K2 Holding prowadzi z Netią negocjacje dotyczące sprzedaży Netii spółki Oktawave, która oferuje rozwiązanie chmurowe.

"Do końca czerwca powinny zdarzyć się następujące wydarzenia. Finalizacja w jedną lub drugą stronę transakcji sprzedaży Oktawave" - zapowiedział prezes.

Dodał, że w tym czasie ma zapaść decyzja dotycząca dalszego rozwoju PerfectBota, czyli chatbota drugiej generacji. K2 Holding prowadzi negocjacje z funduszem, na temat jego ewentualnego zaangażowania w ten produkt.

Wujec poinformował, że środki ze sprzedaży Oktawave mogą trafić m.in. na rozwój segmentu software, akwizycje w segmencie farbrity, czyli wsparcia w zakresie tworzenia oprogramowania dla biznesu. Nie podał wartości ewentualnej transakcji.

W 2021 roku przychody Oktawave wzrosły o 12 proc. do 18,5 mln zł, a EBITDA zwiększyła się o 11 proc. do 3,7 mln zł.

Grupa K2 Holding dostarcza kompleksowe rozwiązania i usługi w obszarach transformacji cyfrowej i marketingu digitalowego.

Dołącz do dyskusji: K2 Holding chce w tym roku poprawić wyniki i wypłacić wyższą dywidendę niż 1,05 zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl