SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kaczyński i Cimoszewicz głównymi rywalami

Zdaniem Polaków ankietowanych przez PENTOR największe szanse wejścia do II tury wyborów prezydenckich mają Lech Kaczyński i Włodzimierz Cimoszewicz

PENTOR na zlecenie Polskiego Radia zapytał, którzy kandydaci z prawicy i lewicy mają największe szanse na decydującą rywalizację w tych wyborach.

Jerzy Głuszyński z PENTORA powiedział, że Kaczyńskiego - jako faworyta na prawicy - wskazuje 34,3% ankietowanych, zaś Cimoszewicza, jako lidera na lewicy - o 2% więcej.

Na dalszych miejcach, z szansami na drugą turę wyborow prezydenckich, znaleźli się po prawej stronie Donald Tusk (17,3%), Zbigniew Religa (16%), Maciej Giertych (4,5%) i Andrzej Zoll (1,6%). Po lewej - Marek Borowski (28,4%), Adam Gierek (5,5%) i Izabela Jaruga-Nowacka (0,7%). 26,2% ankietowanych nie umiało wskazać nikogo z prawicy, kto może wejść do drugiej tury wyborów, 29% nie potrafiło wytypować kandydata lewicy.

Dotychczasowe sondaże preferencji w wyborach prezydenckich nie dają żadnemu kandydatowi lewicy szans na wejście do drugiej tury. Jednak zdaniem Jerzego Głuszyńskiego przyjęcie założenia, że spotkają się w niej kandydaci z prawej i lewej strony sceny politycznej jest zasadne. Istotną rolę mogą bowiem odegrać podziały historyczne na prawicę i lewicę wśród Polaków.

Instytut Badania Opinii i Rynku PENTOR przeprowadził sondaż telefonicznie, 11 maja, na zlecenie Polskiego Radia, na reprezentatywnej próbie 800 dorosłych osób. Margines błędu wynosi 3%.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kaczyński i Cimoszewicz głównymi rywalami

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl