SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Zmarła Kalina Mróz z „Gazety Wyborczej”

W wieku 34 lat zmarła dziennikarka „Gazety Wyborczej” Kalina Mróz. Pisała przede wszystkim o serialach i filmach.

Kalina MrózArticle

Jak podano na portalu „Gazety Wyborczej”, 16 maja Kalina Mróz niespodziewanie trafiła do szpitala. - Do końca wierzyliśmy, że jej energia i wola życia pozwoli przezwyciężyć nagłą chorobę. Wierzyliśmy, że wróci do nas - swojej drugiej rodziny, bo wszyscy na nią czekamy. Niestety, stało się inaczej - napisano.

Kalina Mróz z „Gazetą Wyborczą” była związana na stałe przez 6 lat. Pisała przede wszystkim o filmach i serialach, branży telewizji i platformach VoD. Jej artykuły ukazywały się w głównym grzbiecie „GW” i „Wysokich Obcasach”.

Była autorką podcastu „Kanapowcy” o filmach i serialach, prowadziła też niektóre wydania podcastu „8:10”.

- Dobra, kochana, kompetentna. nigdy, przez te kilka lat, nasze ścieżki nie przecięły się dłużej, a jednak zawsze z podziwem patrzyłem na jej profesjonalizm. czasem, zupełnie prywatnie, rozmawialiśmy o pieskach. że są lepsze od ludzi. ale ona, z tym pięknym uśmiechem i zawsze ogromną chęcią pomocy, zdawała się temu przekonaniu przeczyć - napisał na Facebooku dziennikarz „Gazety Wyborczej” Michał Nogaś.

- Odpocznij. potworny ból i żal - dodał.

 

Wcześniej pracowała w dzienniku „Metro”, a podczas pobytu w Londynie przygotowywała wywiady i reportaże m.in. dla „Aktivista”, „Przekroju”, „Twojego Stylu”, „Zwierciadła”, „Dwutygodnika” i Onetu.

Ukończyła wydział polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, studiowała również na warszawskiej Akademii Fotografii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej