SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ewa Millies-Lacroix na urlopie, jej obowiązki przejęła Kalina Zalewska

Zastępca redaktora naczelnego pisma „Teatr”, Kalina Zalewska została pełniącą obowiązki dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji. Poprzednia szefowa Ewa Millies-Lacroix do początku lipca będzie korzystała z zaległego urlopu, jej zawodowe losy będą znane po tym czasie.

Ewa Millies-Lacroix, fot. TVPArticle

Ewa Millies-Lacroix objęła stanowisko objęła szefowanie Agencją Kreacji Teatru Telewizji w połowie 2017 roku. Zapowiadała m.in. pozyskanie młodych widzów do spektakli Teatru Telewizji, uzupełnienie oferty spektakli w internecie, pozyskiwanie nowych autorów i co najmniej dwie premiery miesięcznie w teatralnym sezonie. W drugiej połowie maja została zwieszona w obowiązkach służbowych, z powodu - jak informowała TVP - „wniesionych przez pracowników skarg w zakresie zarządzania zespołem w Agencji Kreacji Teatru Telewizji”. Telewizja wszczęła też czynności wyjaśniające niektóre z zarzutów stawianych dyrektorce.

W piątek na stanowisko p.o. dyrektor Agencji Kreacji Teatru Telewizji została powołana Kalina Zalewska - wicenaczelna pisma „Teatr”, krytyczka teatralna. Ewa Millies-Lacroix do początku lipca br. pozostaje na urlopie, do tego też czasu ma trwać zapowiadane przez TVP wyjaśnianie stawianych jej zarzutów. Jej dalsze losy zawodowe mają być znane najpóźniej 10 lipca - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Kalina Zalewska jest absolwentką Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST, doktorantką Instytutu Sztuki PAN. Z pismem „Teatr” związana jest od 2009 roku. W TVP - podobnie jak jej poprzedniczka - ma w obowiązkach pieczę na Teatrem Telewizji, a także promocję i produkcję spektakli teatralnych.

Dołącz do dyskusji: Ewa Millies-Lacroix na urlopie, jej obowiązki przejęła Kalina Zalewska

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mirka
Pytanie, bez urazy, czy ta pani zna się na produkcji telewizyjnej bo jak rozumiem dobór spektakli i nadzór nad stroną merytoryczną realizuje Biuro Programowe TVP (chyba).
odpowiedź
User
Sisi
Każdy będzie lepszy. Z wiadomych względów.
odpowiedź
User
Jurek Kiler
Nie Karina tylko Kalina (błąd w tekście). KZ pracowała już w TVP i nie jest jedynie teoretykiem. W TVP raczej wszyscy wiedzą, że skargi to nie żaden wymysł, bo wystarczyło posłuchać co się mówi w gmachu, na mieście i w teatralnym swiatku aby wiedzieć co się w tej Agencji działo.
odpowiedź