SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Sąd wyznaczył kaucję dla patoyoutubera Kamerzysty

Szczeciński sąd wyznaczył kaucję dla Łukasza W. "Kamerzysty", przebywającego w areszcie od kwietnia, gdzie trafił za znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością.

fot. Shutterstock.com Article

Sąd  w Szczecinie przedłużył patoyoutuberowi Łukaszowi W. areszt do 2 października. Jednocześnie zezwolono mu na wcześniejsze wyjście na wolność w przypadku wpłacenia poręczenia w wysokości 100 tysięcy złotych - podało radio RMF FM. Twórcy grozi do ośmiu lat więzienia.

Przypomnijmy - w piątek 10 września przed Sądem Rejonowym Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie ruszył proces Łukasza W. "Kamerzysty" i dwóch innych osób oskarżonych o znęcanie się nad osobą z niepełnosprawnością. Sąd wyłączył jawność rozprawy.

Na ławie oskarżonych zasiedli w piątek Łukasz W. (został doprowadzony z aresztu), a także Adrian S. i Wioletta K. Wszyscy usłyszeli zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny, działając wspólnie i w porozumieniu. Zarzut związany jest z nagraniem, które 9 kwietnia br. zostało zamieszczone w serwisie Youtube.

Jak wskazali śledczy, podejrzani "znęcali się nad pokrzywdzonym poprzez nakłonienie go do wykonania poniżających i upokarzających go czynności", a następnie zarejestrowali to i udostępnili na kanale prowadzonym przez jednego z nich

Kontrowersyjny patotwórca Kamuś

Youtuber Kamuś (wcześniej znany jako Kamerzysta) opublikował 9 kwietnia nagranie, na którym płaci młodemu chłopakowi za wykonywanie różnych uwłaczających godności "zadań" - jak rozbijanie cegieł na głowie, jedzenie garści ziemi czy skakanie do śmietnika z balkonu. Kontrowersyjny materiał zniknął z YouTube'a zniknął dopiero po czterech dniach.

Internautka Agnieszka Chułek rozpoznała chłopaka, który podjął „wyzwania” i poinformowała, że jest to były wychowanek ośrodka, w którym pracuje. Okazało się, że jest to chłopak z niepełnosprawnością intelektualną. Kamuś już wcześniej publikował filmy, które były krytycznie oceniane przez odbiorców m.in. upozorował samobójstwo czy dodawał włosy łonowe do posiłków w restauracji. W przeszłości współpracował na YouTube z innym kontrowersyjnym twórcą znanym jako Lord Kruszwil.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Sąd wyznaczył kaucję dla patoyoutubera Kamerzysty

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl