SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kamil Dąbrowa w konkursie na rzecznika prezydenta Warszawy wygrał z czterema kontrkandydatami, znika ze „Szkła kontaktowego”

Kamil Dąbrowa poinformował, że w drugim etapie wygranego przez niego konkursu na stanowisko zastępcy dyrektora biura marketingu w Urzędzie m.st. Warszawy brały udział jeszcze cztery osoby. Dodał, że nie będzie już współgospodarzem „Szkła kontaktowego” w TVN24.

Kamil Dąbrowa, fot. akpa Article

W minionym tygodniu Urząd m.st. Warszawy podał w komunikacie, że Kamil Dąbrowa wygrał konkurs na stanowisko zastępcy dyrektora marketingu. Zaznaczono, że „spełnił w najwyższym stopniu wymagania stawianie podczas rekrutacji na ww. wolne kierownicze stanowisko urzędnicze”. Nie podano, ile osób złożyło oferty w konkursie na to stanowisko.

W praktyce Dąbrowa ma pełnić funkcję rzecznika prasowego stołecznej ratusza i prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Będzie odpowiadał m.in. za kształtowanie wizerunku urzędu miasta i zarządzanie jego wydziałem prasowym. Pracę w stołecznym ratuszu zacznie w styczniu.

W połowie grudnia ze stanowiska rzecznika Urzędu m.st. Warszawy po 7 latach pracy odszedł Bartosz Milczarczyk. Od połowy listopada prezydentem stolicy jest Rafał Trzaskowski, po wygranych wyborach zastąpił w tej funkcji Hannę Gronkiewicz-Waltz.

Pięć osób w finale konkursu

W niedzielę wieczorem Kamil Dąbrowa poinformował, że konkurs na funkcję wiceszefa biura marketingu w stołecznym ratuszu zaczął się 14 grudnia (do tego terminu kandydaci mogli składać aplikacje), a zakończył 24 grudnia ogłoszeniem wyników.

- Odpowiadam na pytania: do drugiego etapu konkursu, którym był test o Warszawie, przeszło 5 osób - dodał.

Dąbrowa potwierdził, że z końcem 2018 roku odchodzi z Eurozetu, w którym przez ostatnie dwa lata pełnił funkcję dyrektora Meloradia (do września 2017 roku funkcjonującego pod nazwą Radio ZET Gold). Zaznaczył, że nie będzie już współgospodarzem „Szkła kontaktowego” w TVN24 (program współprowadził od wiosny 2016 roku).

Jak już informowaliśmy, obowiązki szefa Meloradia przejmie teraz Krystian Karwaszewski, dyrektor anteny w tej rozgłośni.

Dąbrowa przez kilkanaście lat w branży radiowej

Od 2011 roku do stycznia 2016 roku Dąbrowa był dyrektorem Programu I Polskiego Radia. Został zwolniony dyscyplinarnie tuż po zmianie zarządu publicznego nadawcy, w związku z tym że polecił grać co godzinę na zmianę hymn Polski i Unii Europejskiej, żeby zwrócić uwagę na zagrożenia dla wolności słowa związane z tzw. małą nowelizacją ustawy medialnej. W czerwcu 2016 roku Dąbrowa wygrał w pierwszej instancji proces wytoczony Polskiemu Radiu, sąd uznał, że jego zwolnienie dyscyplinarne było niezgodne z prawem.

Wcześniej Kamil Dąbrowa pracował m.in. w TOK FM (jako dyrektor muzyczny i prowadzący audycje), Roxy FM (jako zastępca redaktora programowego), Polskim Radiu BIS (jako dyrektor i redaktor naczelny) oraz Radiostacji (jako dyrektor programowy). W latach 2008-2011 był jednym z prowadzących „Szkło kontaktowe” w TVN24. Do tego programu wrócił w 2016 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamil Dąbrowa w konkursie na rzecznika prezydenta Warszawy wygrał z czterema kontrkandydatami, znika ze „Szkła kontaktowego”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Stracona dla Warszawy kadencja
Nie nadaje się, jest raczej dowcipkaskiem, który lubi pospać, w sytuacjach kryzysowych nie odnajdzie się.
50 17
odpowiedź
User
Ajerab
Kamil odrzucił wiele atrakcyjnych ofert od prywatnego biznesu aby iść z misją do mieszkańców stolicy i co go za to spotkało? "... A jeszcze inni wbijają mu szpilki, to nie ludzie to wilki..."
34 17
odpowiedź
User
hubert
Jeżeli o przebiegu konkursu, o tym gdzie i kiedy był organizowany, o warunkach jakie należało spełnić, o tym ilu było kandydatów informuje nie organizator tylko osoba, która niby ten "konkurs" wygrała to widzimy że ani to profesjonalne, ani transparentne, ani merytoryczne. Ale czego innego można spodziewać się o tych ludzi.
41 11
odpowiedź
User
Adam
To przygnębiające, że ktoś rozprowadzający oficjalnie fajkowe zdjęcia dostaje państwowe stanowisko. To ma być demokracja? Wygrywanie wyborów przez wprowadzanie wyborców w błąd?
35 10
odpowiedź
User
Krasawica
Kamil odrzucił wiele atrakcyjnych ofert od prywatnego biznesu aby iść z misją do mieszkańców stolicy i co go za to spotkało? "... A jeszcze inni wbijają mu szpilki, to nie ludzie to wilki..."


Męczennik.
32 10
odpowiedź