SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kamila Barabasz po 7 miesiącach odchodzi z zarządu Merlin Group

Z funkcji członka zarządu Merlin Group - właściciela sklepów internetowych Merlin.pl, Topmall.ua, CPD.pl, Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl - zrezygnowała pełniąca ją od końca marca br. Kamila Barabasz.

Kamila Barabasz Article

W komunikacie giełdowym Merlin Group nie podano powodów rezygnacji Kamili Barabasz.

Barabasz została członkiem zarządu firmy pod koniec marca br., jednocześnie na stanowisko prezesa powołano Annę Prymakowską (dawniej Opalę). W zarządzie zastąpiły prezesa Łukasza Szczepańskiego i członka zarządu Jacka Jabłczyńskiego, którzy złożyli rezygnację.

Przed pracą w Merlin Group Kamila Barabasz prowadziła własną działalność jako konsultantka. W latach 2013-2014 pracowała w grupie Gremi Media jako członek grupy zarządzającej działalnością operacyjną Gremi Media oraz członek rady nadzorczej E-Kiosku. Wcześniej przez 17 lat była związana z Canal+ Cyfrowym, pełniła tam funkcję dyrektor HR i administracji.

Merlin Group ze wzrostem przychodów i straty

W pierwszej połowie br. Merlin Group w ujęciu skonsolidowanym zanotowała 29,35 mln zł przychodów sprzedażowych i 10,3 mln zł straty netto, wobec 19,54 mln zł przychodów i 8,69 mln zł straty rok wcześniej. W samym drugim kwartale wpływy firmy wzrosły rok do roku z 9,53 do 11,08 mln zł, a strata netto - z 5,19 do 5,4 mln zł.

Do Merlin Group należą sklepy internetowe Merlin.pl, Topmall.ua, CPD.pl, Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl. Wszystkie oprócz Merlin.pl kupiła w ostatnich latach: za CDP.pl wiosną 2017 roku zapłaciła 3 mln zł, a na 100 proc. udziałów spółki Profit M, do której należały Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl oraz dwie księgarnie stacjonarne, jesienią ub.r. wydała 17,4 mln zł.

W ostatnich latach regularnie przeprowadzała emisje obligacji i zaciągała kredyty. W połowie br. w miała 15,73 mln zł zobowiązań krótkoterminowych z tytułu kredytów i 30,26 mln zł z obligacji (wobec odpowiednio 14,72 i 16,57 mln zł rok wcześniej) oraz 3,73 mln zł krótkoterminowych zobowiązań kredytowych i 6,97 mln zł obligacyjnych (rok wcześniej było to 420 tys. zł i 1,02 mln zł).

Merlin Group jest notowana na rynku giełdowym NewConnect. W czwartek kurs spółki wynosił 0,175 zł, co dawało jej kapitalizację w wysokości 30,76 mln zł. Większościowym akcjonariuszem firmy jest ATP FIZ AN (ma 52,5 proc. kapitału).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamila Barabasz po 7 miesiącach odchodzi z zarządu Merlin Group

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Lol
Przychodzą, odchodzą, who cares?
2 1
odpowiedź
User
a
smarkacz???? serio?????!!!!!!!!!!!
0 0
odpowiedź