SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kamila Biedrzycka-Osica: Rzecznik rządu nie może uciekać przed dziennikarzami. Brak reakcji w trudnych sytuacjach pogłębia kryzys

Rzecznik rządu powinien być kompetentny, dostępny i otwarty. Musi rozumieć, że nie jest strażnikiem oblężonej twierdzy, ale człowiekiem zatrudnionym do tego żeby z mediami rozmawiać, nie milczeć - uważa Kamila Biedrzycka-Osica, dziennikarka TVP Info.

Kamila Biedrzycka-Osica, fot. Adam Harry CharukArticle

Dobrze też żeby rzecznik zrozumiał, że dziennikarze nie są jego wrogami, a jedynie ludźmi, którzy muszą jak najlepiej i jak najszybciej wykonać swoją pracę. Powinien posługiwać się nienaganną polszczyzną i mieć zawsze naładowany telefon komórkowy. No i nie obrażać się na rzeczywistość - jeśli dzwonimy w niedzielę o 22.30 to po pierwsze dlatego, że sam się na taką pracę zdecydował. Po drugie dlatego, że musimy.

Rzecznik rządu ma być wyłącznie obeznany z mediami. Bez świadomości jakie mechanizmy nimi rządzą nie ma szans stanąć na wysokości zadania. Musi wiedzieć, że czas odgrywa kluczową rolę. Że komunikat prasowy nie zadowoli mediów elektronicznych etc. Musi być osobą, która jest blisko premiera także politycznie i wiedzieć, co REALNIE dzieje się w rządzie i wokół niego.

Nie może uciekać przed dziennikarzami, nie może ograniczać się do suchych komunikatów prasowych i odkładać nagrania na „wieczne nigdy”. Musi reagować na bieżąco i wiedzieć, że brak reakcji w trudnych sytuacjach tylko kryzys pogłębia. Reakcja zawsze będzie lepsza od jej braku. Warto też pamiętać, że dobre wychowanie wymaga np. odpowiedzi na zaproszenia do programów publicystycznych.

Zdecydowanie najlepszym rzecznikiem był Konrad Ciesiołkiewicz. Młody, dynamiczny, widział co to nowoczesna komunikacja, miał dobry kontakt z dziennikarzami. Odpisywał na maile, odbierał telefony, dobrze prezentował się w kamerze. I był lepszą stroną swojego szefa.


Kamila Biedrzycka-Osica, dziennikarka TVP Info

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamila Biedrzycka-Osica: Rzecznik rządu nie może uciekać przed dziennikarzami. Brak reakcji w trudnych sytuacjach pogłębia kryzys

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Kamil Składowski
Biedrzycka wielki medialny ekspert. Oprócz urody, która jak widzimy na załączonym obrazku, kilka lat temu już przeminęła, niczego sobą nie prezentuje. Arogancka, łasa pochlebstw. Idź ty pracować na jakieś stanowisko, gdzie będziesz musiała reagować na bieżaco, i wykonywać nierutynowe obowiązku zobaczymy jak się sprawdzisz. Póki co niczego w tej pracy dokonałaś poza małżeństwem z dobrym radiowcem.
odpowiedź
User
ja
Ej K.SklDOWSKI(RACZEJ SKLADOWSKA)....JAKI TY ZALOSNY JESTES....I NIESZCZESLIWY...WSPOLCZUJE...
odpowiedź
User
Edzio
Super dziennikarka. Bardzo kompetentna i skromna. Nie wiem co kolega powyżej wziął, ale powinien odstawić....:D Pozdro!
odpowiedź