SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kamila Ceran: Opiniotwórcze radio mówione to misja w czystej formie

- Rozgłośnie informacyjne, w których większość czasu zajmuje słowo mówione, to w naszym kraju wciąż rzadkość, bo żeby o czymś rozmawiać z sensem, trzeba się nad tym choć trochę zastanowić - mówi nam Kamila Ceran, szefowa TOK FM.

Kamila Ceran Article

- Trzeba sporo wiedzieć, żeby zadawać proste, ale nie banalne pytania. Trzeba dużej skromności, żeby pozwolić błyszczeć swojemu gościowi. Trzeba wreszcie być naprawdę ciekawym opinii swojego rozmówcy, szanować go i starać się go zrozumieć, nawet jeśli się z nim nie zgadza. To z jednej strony. Z drugiej - to bardzo kosztowny program, na który zwykle stać wyłącznie stacje publiczne finansowane z budżetu czy z abonamentu. Opiniotwórcze radio mówione to misja w czystej formie - tak o kwestii tworzenia mówionego radia informacyjnego mówi w rozmowie z nami Kamila Ceran, szefowa TOK FM.

Czym dla szefowej Kamili Ceran jest opiniotwórczość? - Dla mnie opiniotwórczość to zaufanie naszych słuchaczy, którzy czują się bezpiecznie powtarzając usłyszane u nas informacje i opinie, bo pod każdą z nich ktoś się podpisał, i ktoś warty wysłuchania bierze za nie odpowiedzialność - stwierdza Kamila Ceran.

Kamilę Ceran zapytaliśmy także o okres, w którym funkcję szefowej TOK FM sprawowała Ewa Wanat (obecnie redaktor naczelna RDC). - Ewa Wanat razem z zespołem TOKu stworzyła nową wartość w polskim eterze. Po jej odejściu Radio TOK FM nie przestało się jednak rozwijać. Cezary Łasiczka i Kuba Janiszewski, Ewa Podolska i Paweł Sulik, Agata Kowalska i Karolina Głowacka, Przemek Iwańczyk i Ania Gmiterek-Zabłocka, wreszcie Maciek Głogowski i Hania Zielińska - a to nie koniec listy - świecą własnym, jasnym światłem. Moja praca polega na przygotowaniu platformy dla ich talentów, na umieszczeniu ich programów we właściwej porze i właściwym dniu, na wspieraniu ich i pomocy - stwierdza Kamila Ceran.

Kamila Ceran objęła funkcję redaktor naczelnej TOK FM z początkiem maja 2012. Wtedy z funkcji tej zrezygnowała Ewa Wanat (więcej na ten temat).
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/kamila-ceran-nowa-naczelna-tok-fm-odchodzi-ewa-wanat

Z Kamilą Ceran, szefową TOK FM, rozmawiamy o przyszłości radia informacyjnego w Polsce, pozycji TOK FM na rodzimym rynku radiowym, a także m.in. o tym, jak zmieniła się rzeczywistość w TOK FM po odejściu z funkcji szefowej stacji Ewy Wanat i objęciu tego stanowiska przez Kamilę Ceran.

 

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kamila Ceran: Opiniotwórcze radio mówione to misja w czystej formie

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Burack
Już nas nikt nie wyłuska z kiszki stolcowej Tuska, a nawet jak nie da instrukcji nie będzie miał obstrukcji. Nasi agenci - Czerwona Zombie Paradowska i jej cień, Wojciechowska skasują wrogie zapędy i zamkną warcholstwu plugawe gęby.
15 26
odpowiedź
User
Kalina
To świetnie rozwijające się radio. Dziennikarze zdobywają prestiżowe nagrody, przybywa słuchaczy. Zmiana była bardzo dobra, wyszła rozgłośni na dobre. Dobry ruch.
A próby jątrzenia i konfliktowania są żałosne.
24 16
odpowiedź
User
Simon
A dlaczego nie piszecie że to lewicowe radio? gdy piszecie o prawicowych mediach zawsze dodajecie... prawicowe.
21 17
odpowiedź
User
swordfish
A ja tęsknię do poranków z Ziemkiewiczem i z Ogińskim. To był czad! Teraz słucham jedynie przeglądów gospodarczych i EKG. A i czasem podsłuchuję powtórki Programu Telewizyjnego z soboty.
17 18
odpowiedź
User
Marcin
A ja nie mogę pojąć dlaczego ta stacja tak bardzo nienawidzi katolików co daje odczuć każdego dnia.
17 24
odpowiedź