SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania Fortis Banku

Od połowy września do końca października trwać będzie druga część kampanii kredytu hipotecznego Fortis Banku

Od połowy września do końca października trwać będzie druga część kampanii kredytu hipotecznego Fortis Banku. Po sukcesie sprzedażowym po pierwszym wejściu ( kwiecień / maj ) budżet jesienny został przeznaczony także na reklamę w prasie, Internet i outdoor, ale także na działania wspomagające rynek warszawski w postaci kreatywnej obecności na tematycznych targach i eventach. W odróżnieniu od kampanii wiosennej, billboardy w Warszawie (Metro) zastąpią wyplakatowane autobusy.

Choć to już trzeci rok współpracy agencji AMC Wytrykowski Iwankiewicz i Fortis Banku to – zgodnie z procedurami Grupy Fortis – po dwóch latach należało przeprowadzić przetarg. Agencja AMC wygrała przetarg eliminując siedmiu konkurentów.

Kampania kredytu hipotecznego została starannie zaplanowana, tak pod względem doboru mediów, m.in. pedantycznie dobrana prasa lokalna (cz.1) czy witryny i atrakcyjne formy w Internecie: Expand Billboardy, Expand Skyscrapper, bilboardy, mailing, linki sponsorowane(cz.1 i 2).

Sam przekaz i jego realizacja zostały poddane ocenie podczas badań fokusowych. Badanie miało charakter porównawczy z innymi ofertami i reklamami w tym obszarze tematycznym. Kolejnym elementem, na którym się skoncentrowano, to kreatywne przełożenie na działania pozamedialne. I tak, m.in. kangur przybrał postać olbrzymiego „chodzącego kangura” (targi mieszkaniowe, imprezy plenerowe), którego atrakcyjność można mierzyć ogromną ilością wspólnych zdjęć, zainteresowaniem mediów relacjonujących wydarzenia, a przede wszystkim – i dotyczy to całości - wynikami sprzedaży kredytu i wzrostem świadomości marki samego Banku (na podstawie badań postkampanijnych po cz.1).

Jesienią także, obok działań w segmencie klientów indywidualnych, agencja AMC Wytrykowski Iwankiewicz zaplanowała i przeprowadzi kampanię dla Fortis Banku skierowaną do Małych i Średnich Przedsiębiorstw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania Fortis Banku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl