SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania outdoorowa Clear Channel dla Idea POP

Firma Clear Channel Poland, polski oddział amerykańskiej korporacji Clear Channel Worldwide, od września 2002 realizuje kampanię reklamową dla PTK Centertel, polegającą na promocji marki Idea POP na ławkach i stojakach rozmieszczonych na terenie wybranych szkół średnich oraz uczelniach wyższych w całej Polsce. Clear Channel Poland zaproponował nową, niestandardową formę reklamy specjalnie dla marki Idea POP.

Precyzyjnie zdefiniowana grupa docelowa – uczniowie i studenci – zadecydowała o wyborze miejsca i doborze odpowiednich do niego nośników.

Clear Channel zamontował 609 ławek i 157 stojaków na rowery na obszarze szkół średnich oraz wyższych uczelni w 11 największych miastach i aglomeracjach miejskich (Warszawa, Kraków, Poznań, Trójmiasto, Wrocław, Lublin, GOP, Łódź, Opole, Białystok, Szczecin).

Nietypowe nośniki wykorzystano do ekspozycji marki oraz hasła nawiązującego w dowcipny sposób do rodzaju nośnika. Hasło „Łączy z ludźmi (na siedząco)” umieszczono na ławkach, zaś „Łączy z ludźmi (bez hamulców)” na stojakach.

Celem kampanii jest skuteczne dotarcie do zdefiniowanej grupy odbiorców, potencjalnych klientów usługi pre-paid oraz wyraźny wzrost świadomości marki Idea POP w kategorii telefonów komórkowych na kartę w grupie studentów i uczniów szkół średnich.

Badanie efektywności kampanii Plakat Impact Test, przeprowadzone w grudniu 2002 roku na próbie 450 respondentów (uczniów i studentów) w dziewięciu miastach objętych opisywanymi działaniami reklamowymi, wykazało ich wysoką skuteczność oraz akceptację.

Zarówno pomysł na kampanie, jak i jej realizacja okazały się prawdziwym sukcesem. Studentom i uczniom podobały się same nośniki – wielu uznało, że dzięki takiej reklamie POP w dobry sposób pokazał, że pasuje do dynamicznego, nowoczesnego stylu życia swojego odbiorcy. Większość ankietowanych podkreślała też zalety kampanii – jej wiarygodność, pomysłowość, nowoczesność oraz to, że zwraca uwagę.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania outdoorowa Clear Channel dla Idea POP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl