SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kampania Paralotnej dla British School

Agencja Paralotna rusza z kampanią dla British School

British School z początkiem września rusza z największą jak dotąd kampanią wizerunkową. Działania reklamowe obejmują outdoor, prasę, oraz materiały POS. Strategię i kreację przygotowała agencja Paralotna.

British School to dynamicznie rozwijająca się ogólnopolska szkoła językowa. Przeszło 600 lektorów uczy 40 tys. słuchaczy w ponad 60 placówkach.

Grupa docelowa kampanii to młodzież gimnazjalna i licealna.

Analiza komunikacji szkół językowych pozwala stwierdzić że zdecydowana większość szkół reklamuje się w sposób bardzo podobny. Rynek zarzucony jest stertami ulotek z młodymi uśmiechniętymi ludźmi pełnych obietnic bez pokrycia typu „Nauczymy Cię angielskiego w 3 tygodnie”. Problem w tym, że cukierkowy wizerunek większości szkół nijak przystaje do oczekiwań młodzieży, a masowo rozdawane ulotki lądują w najbliższym koszu na śmieci – nieprzeczytane.

Przed przystąpieniem do tworzenia strategii komunikacji agencja przeprowadziła spotkania z młodymi ludźmi aby lepiej  zrozumieć ich motywacje, zainteresowania, styl życia oraz panujące obecnie trendy. Badania potwierdzają, że młodzież chce się uczyć, ale potrzebuje do tego odpowiednich miejsc. Nikt nie szuka drugiej szkoły na popołudnie, lecz miejsca, którym czułby się jak u siebie. Jeśli chodzi o sposoby komunikowania marek młodzieżowych najbardziej atrakcyjne ich zdaniem  przekazy powinny przede wszystkim cechować odwaga, oryginalność, nowoczesność, seksowność.

Koncept kreatywny utrzymany jest  w  krnąbrnej, surowej, młodzieżowej stylistyce odważnie i zdecydowanie wyróżniającej się na tle komunikacji innych szkół. British School to szkoła angielskiego blisko Ciebie, blisko Twojego podwórka – tuż za rogiem. Idea wpisuje się doskonale w strategię rozwoju szkoły, otwierającej kolejne placówki  blisko naturalnego środowiska młodych ludzi  - w dzielnicach mieszkalnych, lub w ścisłym centrum miast.

Metryka

Tytuł: Angielski na Twoim podwórku

Klient/Marka: British School

Przedstawiciel Klienta:Maciej Jamiołkowski,

Sektor rynku: Szkoły językowe

Agencja:Paralotna

Przedstawiciel agencji: Paweł Miklaszewski

Dyr. Kreatywny: Michał Holewjusz, Paweł Lis

Team Kreatywny: Mariusz Bagan, Olaf Kulińczyk

Fotograf: Rafa Małysa

Data pierwszej emisji 1.09.04

Media:Outdoor (billboardy i plakaty), Prasa, POS

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania Paralotnej dla British School

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl