SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kampania przeciw nowotworowi piersi kpi z zasad nagości na Facebooku i Instagramie (wideo)

Ruszyła kampania społeczna „Check it before it's removed” („Sprawdź to zanim zostanie usunięte”) dotycząca nowotworów piersi. Akcja drwi z zasad publikowania zdjęć na Facebooku i Instagramie. Jej pomysłodawcą jest Pink Ribbon Germany.

Article

Kampania „Check it before it's removed” ma ostrzegać przed chorobą nowotworową piersi i zachęcenie kobiet do regularnego badania biustu.

W ramach prowadzonych działań zrealizowano sesję zdjęciową, której bohaterkami są kobiety z odsłoniętą piersią - na każdym widać sutek. Zdjęcia te dostępne są na stronie checkitbeforeitsremoved.com. Można je bezpośrednio udostępniać w mediach społecznościowych. Jednak zasady publikowania zdjęć na Facebooku i Instagramie zabraniają zamieszczania fotografii obrazujących nagość.

Dlatego też kampania Pink Ribbon Germany ma drugie tło i podtekst - w pewnym sensie wyśmiewa regulaminy obowiązujące w social mediach. Hasło „Check it before it's removed” ma w tej sytuacji podwójne znaczenie. Z jednej strony namawia kobiety, by zbadały piersi, zanim wskutek niewykrytego odpowiednio wcześniej nowotworu mogą one zostać usunięte. Z drugiej strony przekaz głosi: zobacz to zdjęcie, zanim zostanie usunięte.

Początkowe Facebook i Instagram kasowały zdjęcia, ale ponieważ akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem internautów, zaprzestano ich usuwania.

Autorem kampanii jest agencja DDB Germany.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania przeciw nowotworowi piersi kpi z zasad nagości na Facebooku i Instagramie (wideo)

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Komentator
Genialne!!!!
15 8
odpowiedź
User
Michał
Mega!
16 8
odpowiedź
User
Czytelnik
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że panie widoczne na tych zdjęciach nie są nagie. One przecież są ubrane. Każda ma odsłoniętą jedną pierś. A nagość to stan, kiedy człowiek nie ma na sobie żadnego ubrania. Poza tym nagość to nic złego, w końcu każdy rodzi się nagi.
10 9
odpowiedź
User
Zenon
Kampania rzeczywiście przemawia do wyobraźni. Poza tym śliczne piersi i kobiety, aż żal gdyby... Kapitalny pomysł i realizacja.
10 9
odpowiedź
User
Cyckomierz-reczny
Wincyj Cycków Wincej
10 12
odpowiedź