SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kampania reklamowa Sieci Partnerów PCK

Rusza outdoorowa kampania społeczna Polskiego Czerwonego Krzyża

8 sierpnia br. na 900 billboardach w całej Polsce pojawi się nowa postać - Miś FINLI - maskotka trzyletniej edukacyjnej Kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża na rzecz poprawy bezpieczeństwa. "Zwolnij. Niech nasze aniołki zostaną na ziemi" - tymi słowami Miś FINLI będzie przypominał kierowcom o zachowaniu bezpiecznej prędkości na drodze. Cel, jaki stawia sobie PCK to ograniczenie liczby wypadków komunikacyjnych. Plakaty pozostaną na ulicach polskich miast przez co najmniej miesiąc i będą im towarzyszyć spoty radiowo-telewizyjne oraz bannery w Internecie.

Chociaż statystyki wypadków przerażają, to chcemy wpływać na kierowców pozytywnie - będzie ich przekonywał nasz nowy bohater - Miś FINLI oraz gromadka uśmiechniętych dzieci - wyjaśnia Scholastyka Śniegowska, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego PCK - Miś FINLI ma symbolizować bezpieczeństwo oraz uczyć, jak go przestrzegać -- dodaje Śniegowska.

Kampania PCK na rzecz poprawy bezpieczeństwa rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku we współpracy z Towarzystwem Ubezpieczeniowym Finlife - firmą będącą członkiem Sieci Partnerów PCK. W pierwszej połowie br. Miś FINLI odwiedzał szkoły podstawowe i organizował pikniki pod hasłem "Bezpieczne rowerowanie" - uczył najmłodszych jak bezpiecznie jeździć na rowerze. Podczas spotkań dzieci otrzymywały światełka odblaskowe, dzięki którym mają pamiętać o bezpieczeństwie i być lepiej widoczne na drodze. W kolejnych miesiącach Kampania PCK - w połączeniu z nauką zasad udzielania pierwszej pomocy - obejmie także bezpieczeństwo nad wodą, w górach i na wsi.

W przygotowaniach kampanii outdoorowej, której koszt szacuje się na ok. 1.7 miliona zł. uczestniczyły charytatywnie firmy należące do Sieci Partnerów PCK. Autorem koncepcji jest agencja reklamowa McCann-Erickson, pracami logistycznymi zajęła się firma Phoenix Media, zaś TNS OBOP będzie monitorował efekty. Wsparcie medialne zapewniają: Polskie Radio PR 1, TVP 1, ClickAd, Discipline Media oraz Rowland Communications.

Pomocy przy organizacji udzieliły: Kodak, Profilab, Coca-Cola Beverages, Pharma Marketing i Restauracja Honoratka. Zdjęcie użyte na plakacie, do którego pozowały dzieci z warszawskiej Szkoły Podstawowej 120 im. Pułku Piechoty Dzieci Warszawy wykonał Mikołaj Grynberg (Good Idea).
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania reklamowa Sieci Partnerów PCK

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl