SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampania społeczna MTV

MTV chce przekonać młodych ludzi do...

Na początku maja na antenie MTV Polska i MTV Classic rozpocznie się dwumiesięczna kampania społeczna, której celem jest przekonanie młodych ludzi do głosowania w referendum unijnym i wyborach powszechnych. Nie mówimy jak mają głosować lecz zachęcamy do wyrażania własnego zdania, do zadbania o własną przyszłość. Chcemy przekonać młodą generację, aby nie lekceważyła wyborów. Naszą kampanię kierujemy przede wszystkim do najwierniejszej grupy odbiorców MTV w wieku 18 - 29 lat.

"Daliśmy szansę reżyserom i scenarzystom młodego pokolenia, którzy już wcześniej zetknęli się z różnymi tematami społecznymi" - opowiada o poszukiwaniu scenariuszy do spotów - Derrick Ogrodny, Dyrektor Kreatywny MTV. Termin składania scenariuszy minął z końcem lutego 2003. Spośród dziewięciu osób pracownicy MTV wyłonili zwycięzców - Marcina Fischera i Marka Lechkiego.

Na podstawie wybranych scenariuszy zostaną wyprodukowane 3 spoty propagujące głosowanie. MTV pokrywa wszystkie koszty organizacji produkcji.

W Polsce jest niewielki odsetek młodych ludzi, których interesuje życie polityczne i społeczne. MTV chce zachęcić ich do wyrażania swoich poglądów na bieżące, ważne dla nich sprawy. Wcześniej MTV przeprowadziło kampanie "pro-voting" w USA i w Europie pod hasłem "rock the vote" oraz "fight for your right". Skuteczność tych akcji była zaskakująco wysoka.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kampania społeczna MTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl