SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kampanie wideo w WP Ads

Grupa Wirtualna Polska wzbogaciła platformę WP Ads (pozwala klientom na samodzielne zarządzanie kampaniami reklamowymi) o możliwość dodawania kampanii wideo w materiałach publikowanych w serwisach internetowych. 

Obecnie w WP Ads zarejestrowanych jest już 1500 klientów, którzy za pomocą tego narzędzia mogą samodzielnie zarządzać kampaniami reklamowymi na powierzchniach WP i innych wydawców zrzeszonych w sieci WPartner. 

Ostatnio WP Ads wzbogacono o nowe funkcjonalności. Do formatów opartych na performance marketingu dla e-commerce, dołączono formaty wizerunkowe budujące zasięg i wizerunek. Jednym z nich są kampanie wideo, dostępne również w opcji z emisją na stronie głównej WP.

– Kampanie wideo często kojarzą się dużymi budżetami oraz drogą produkcją. Chcieliśmy udostępnić możliwość zamówienia takiej kampanii również mniejszym firmom. Już teraz widzimy zainteresowanie z ich strony. Pomimo ograniczonych możliwości, chętnie przygotowują odpowiedni materiał. Nasi obecni klienci mogą korzystać z łatwego zamawiania kampanii w modelu self-service. Mają dostęp do dashboardów analitycznych, pokazujących szereg statystyk w real-time – powiedział Kacper Krzak, head of self-service w Wirtualnej Polsce.

Czytaj także: Wirtualna Polska z optymizmem reklamowym

Wideo w WP Ads zapewnia wysokie współczynniki efektywności reklamowej. Kampanie dostępne są w budżecie już od 1000 zł netto. Średnia widoczność wideo – 76,6 proc. (wg standardu IAB – 50 proc. playera przez minimum 2 sekundy). Średnie pełne odtworzenia: 73,7 proc.. Średnia klikalność: 0,5-1 proc. Panel pozwala na konfigurację zamówienia: wybór grupy użytkowników, do której ma być kierowana kampania, określenie tematyki witryn czy wybór długości spotu (6, 15 i 30 sekund).

WP Ads oferuje rozliczenie za faktycznie zrealizowaną sprzedaż u klienta w kampaniach retargetingowych, w modelu CPC oferuje mailing i kampanie prospectingowe display. Dostępne są też kampanie display w modelu CPC i vCPM oraz reklama natywna w modelu CPC. Po zarejestrowaniu i zasilaniu konta na stronie ads.wp.pl można przystąpić do załadowania materiałów i ustawiania parametrów emisji reklam.
 

Dołącz do dyskusji: Kampanie wideo w WP Ads

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl