SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanada wprowadzi ulgi podatkowe dla subskrybentów cyfrowych mediów

Ministerstwo finansów Kanady zamierza wprowadzić ulgi podatkowe dla obywateli wykupujących dostęp do funkcjonujących w tym kraju mediów cyfrowych. Odliczenie od podatku z tego tytułu ma sięgać 15 procent. Planowane są też zachęty podatkowe dla wydawców w łącznej wysokości 395 mln euro.

Article

Z inicjatywą wprowadzenia nowych rozwiązań podatkowych wystąpiło ministerstwo finansów kanadyjskiego rządu, które wyjaśnia że ma ona pomóc wydawcom w skutecznym i opłacalnym biznesowo zastosowaniu nowego modelu docierania z treściami do odbiorców.

Według zapowiedzi planowane rozwiązanie ma się składać z dwóch elementów. Pierwszy z nich to zachęty podatkowe dla mediów związane m.in. z pokryciem kosztów pracy, których łączna wartość ma sięgnąć w przeliczeniu 395 mln euro.

Drugim elementem zapowiedzianej reformy są zwolnienia podatkowe dla tych Kanadyjczyków, którzy zdecydują się na wykupienie subskrypcji cyfrowych na internetowych platformach prowadzonych przez działających w kraju wydawców. Związane z tym odliczenia podatkowe mają wynosić 15 proc.

Rząd Kanady podkreśla, że gdyby nowe regulacje zostały wprowadzone to będzie to pierwszy na świecie tego typu program wspierający z jednej strony media, z drugiej zaś czytelników w rozwoju nowych form konsumpcji treści dziennikarskich. Obecnie zaproponowane rozwiązania są na etapie prac oraz konsultacji. Na razie nie jest znany termin w którym miałyby wejść w życie.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanada wprowadzi ulgi podatkowe dla subskrybentów cyfrowych mediów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl