SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kanał BBC3 zniknie z telewizyjnej anteny, przenosi się do internetu

Kierownictwo BBC zdecydowało, że kanał BBC3 zniknie z ekranów telewizorów 1 marca 2016 roku. Nie zostanie jednak zlikwidowany, ale przeniesiony do internetu, a na promocję nowej platformy narodowy brytyjski nadawca przeznaczy nawet połowę rocznego budżetu na autopromocję.

fot. Shutterstock.com Article

Likwidacja telewizyjnego kanału BBC3 jest częścią planu modernizacji firmy zapowiadanej w 2014 r. przez szefa BBC, Tony’ego Halla. Według prognoz ma to przynieść oszczędności sięgające 50 mln funtów rocznie. Teraz nadawca ogłosił oficjalnie, że programy BBC3 znikną z anteny 1 marca 2016 r.

BBC3 rozpoczął nadawanie w lutym 2003 r. i w założeniach miał przyciągać widzów młodego pokolenia. Programy tego kanału są emitowane od godz. 19 do 5 rano, a BBC często traktowało BBC3 jako swoisty obszar testowy. Zdarzało się bowiem, że niektóre produkcje (na przykład serial „Mała Brytania”), jeśli zdobyły powodzenie na BBC3 trafiały do oferty innych kanałów z portfolio BBC.

Brytyjski nadawca zastrzegł jednocześnie, że marka BBC3 nie zniknie zupełnie, zostanie bowiem przekształcona w platformę dostępną w internecie. To tam ma trafić część produkcji obecnych teraz w ofercie, pojawią się zupełnie nowe propozycje programowe.

Planując przenosiny BBC3 do internetu BBC nie ukrywa, że zamierza wydać na promocję nowej platformy sporo środków, być może nawet połowę rocznego budżetu przeznaczonego na autoreklamę BBC. Zrezygnowano natomiast z koncepcji jednoczesnego nadawania przez pewien czas BBC3 w telewizji i w internecie, uznano ją bowiem za zbyt kosztowną.

Przy okazji likwidacji tradycyjnego nadawania BBC3 powstało pytanie o to, co brytyjski publiczny nadawca zrobi z czasem antenowym opuszczonym przez tę stację. Do rozdysponowania i ewentualnego wynajęcia pozostają bowiem sloty na Multipleksie 1 oraz Multipleksie B w naziemnej telewizji cyfrowej, a także dwa cyfrowe kanały satelitarne. Według dostępnych informacji kierownictwo BBC nie podjęło na razie decyzji w jaki sposób zostaną zagospodarowane obszary zwolnione przez BBC3 1 marca 2016 r.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kanał BBC3 zniknie z telewizyjnej anteny, przenosi się do internetu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl