SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Jazz 4K z koncesją od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję kanałowi muzycznemu Jazz 4K. Na początku będzie dostępny w łódzkiej sieci kablowej Toya.

Article

Koncesję otrzymała 18 maja Agnieszka Teresa Bania ze Świętochłowic, która prowadzi firmę Berenikafilm. Program JAZZ 4K będzie – zgodnie z założeniami wniosku – rozpowszechniany codziennie, nie mniej niż 12 godzin na dobę i skierowany do wszystkich osób w wieku 5-90 lat, miłośników muzyki jazzowej oraz wszelkich fuzji jazzu, muzyków i pedagogów. W programie propagowana będzie przede wszystkim muzyka jazz, muzyka współczesna, muzyka improwizowana, muzyka klasyczna, fuzja jazzu z rapem, popem, elektro-jazz, poezja śpiewana i pokrewne formy artystyczne.

Co w programie Jazz 4K

W programie mają się znaleźć audycje artystyczno-kulturalne, w ramach których emitowane będą audycje edukacyjne, adresowane do muzyków, uczniów szkół średnich i wyższych, materiały publicystyczne pozwalające lepiej zrozumieć mniej znane gatunki muzyczne i ich formy wyrażania, wywiady, warsztaty i prace artystyczne, relacje filmowe z koncertów.

Nie zabraknąć ma audycji prezentujących muzykę poważną i promujące muzyków klastycznych, przede wszystkim młodych kompozytorów. Poza jazzem emitowana będzie muzyka ludowa i etniczna.

Zobacz też: Nowy kanał Jazz. „Medium kulturalne i eleganckie, które odda sprawiedliwość zaniedbywanym w Polsce fanom jazzu”

Nie mniej niż 2 proc. czasu nadawania (godz. 6.00-23.00) stanowić będą  audycje artystyczno-kulturalne. 7 proc. to programy z muzyką rozrywkową, 14 proc. przypadnie muzyce poważnej, 48 proc. innym rodzajom muzyki. Udział audycji realizujących specjalizację programu wyniesie nie mniej niż 71 proc. Audycje powtórkowe zajmą ok. 39 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 33 proc., a audycje europejskie 51 proc. kwartalnego czasu nadawania programu.

Jazz 4K zadebiutuje w ofercie sieci kablowej Toya

Łódzka sieć kablowa Toya w 4K oferuje już kanały: Ultra TV 4K, FunBox UHD oraz Insight UHD. Toya swoje usługi świadczy dla 170 tys. abonentów (Łódź, Kraków, Kutno, Mysłowice, Pabianice, Piotrków Trybunalski, Przemyśl i Pisz). Kanał Jazz TV (w wersji HD) rozpoczął nadawanie 21 marca 2018 roku. Na początku działalności był obecny tylko w sieci kablowej Vectra. Już 11 czerwca do oferty wielu sieci kablowych może dołączyć kanał TVP 4K, który będzie nadawał przez dwa miesiące w związku z Euro 2020. Kanał będzie też dostępny za pośrednictwem cyfrowej telewizji naziemnej w standardzie DVB-T2. Dostęp do tej testowej emisji będzie możliwy w 90 proc. powierzchni Polski.

Dołącz do dyskusji: Jazz 4K z koncesją od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Huy grant
Mogli by puszczać więcej disco polo bo stypa
1 2
odpowiedź