SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV na czele oglądalności w styczniu, TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo. 0,17 proc. udziału TVP Nauka

W styczniu 2023 roku zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mogła stacja TVP Dokument, a najwięcej straciło BBC Earth - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Rolnicy. Podlasie”; fot. Fokus TVArticle

Udział kanału Fokus TV w styczniu 2023 roku wyniósł 0,93 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zmniejszył się o 25,60 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, do których dotarł portal Wirtualnemedia.pl. Stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo

Z trzeciej na drugą lokatę awansowała TVP Historia, która również jest obecna w DVB-T. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym miesiącu wyniósł 0,56 proc., po spadku udziału w porównaniu do stycznia 2022 roku o 17,65 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Na trzecie miejsce spadło TVN Turbo (w dół o 27,14 proc. do 0,51 proc. udziału).

Czwarte miejsce zajął kanał National Geographic, który awansował z szóstej pozycji. Jego wynik w styczniu 2023 roku wyniósł 0,39 proc., po wzroście o 25,81 proc.

10. (po awansie z 19. lokaty) był kanał TVP Dokument, który pochwalić się mógł największym wzrostem w zestawieniu - wynoszącym 80 proc. Jego średni udział w styczniu 2023 roku wyniósł 0,18 proc.

Z kolei najwięcej straciło BBC Earth, którego wynik zmalał o 35 proc. do 0,13 proc. Stacja spadła z 11. na 15. lokatę.

0,17 proc. udziału TVP Nauka

11. miejsce zajął nowy kanał - TVP Nauka, który nadaje od 3 października 2022 roku. Jego średni rynkowy udział w styczniu br. wyniósł 0,17 proc.

Fokus TV liderem także w 16-49

W grupie komercyjnej w styczniu 2023 roku liderem był kanał Fokus TV. Jego średni miesięczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 0,87 proc., po spadku o 29,27 proc.

Wynik drugiego Fokus TV wyniósł 0,74 proc. (w dół o 27,45 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,55 proc.; - 19,12 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał Polsat Viasat Nature, którego średni wynik zwiększył się o 350 proc. do 0,09 proc.

Z kolei najwięcej straciła stacja Discovery Historia - było to 57,14 proc. do 0,03 proc.

Dołącz do dyskusji: Fokus TV na czele oglądalności w styczniu, TVP Historia wyprzedziła TVN Turbo. 0,17 proc. udziału TVP Nauka

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Miki
Szanowni Państwo redaktorzy,
Od pewnego czasu grupa 16-49 zastąpiona została 16-59 która rozliczają się największe grupy medialne i agencje. To mocno zmieniło strukturę grupy tak wiec zmieńcie publikowane dane
odpowiedź
User
WC
TVP Historia dostępna jest już w wersji HD. TVP Seriale również.
odpowiedź
User
grammy
Tak przez ciekawość sprawdzam, co tez daje ten pseudo-dokumentalny Fokus. A tam w menu: wojny przewoźników, wojny magazynowe, gwiazdy lombardu, kosmici, smierc na 1000 sposób, kryptonim szef, , rolnicy Podlasie - i to pierwszy dokument. Reszta programu stacji zaliczonej nie wiadomo dlaczego do dokumentalnych jest czystą fikcją aranżowaną, ustawioną i nagraną z udziałem naturszczyków, czyli bajki dla dużych dzieci (eufemistycznie mówiąc). Raz na tydzień lub na dwa Fokus daje dobry program dokumentalny, co nie zmienia faktu, ze stacja ma charakter rozrywkowo-oglupiający, a nie dokumentalny.
odpowiedź