SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Fokus TV na czele oglądalności w I półroczu. TVP Dokument zyskał najwięcej

W pierwszym półroczu 2022 roku zdecydowanym liderem oglądalności wśród kanałów dokumentalnych był Fokus TV. Największym wzrostem w zestawieniu pochwalić się mógł TVP Dokument, a najwięcej straciła stacja Discovery Channel - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

„Rolnicy. Podlasie”; fot. Fokus TVArticle

Udział kanału Fokus TV w pierwszym półroczu 2022 roku wyniósł 1,16 proc. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej wynik stacji zmniejszył się o 7,94 proc. - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy Media Context, opartej na danych Nielsen Audience Measurement. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

TVN Turbo wyprzedziło TVP Historię

Druga była stacja TVN Turbo, która awansowała z trzeciej lokaty. Średni dobowy wynik kanału w zeszłym półroczu wyniósł 0,67 proc., po wzroście udziału w porównaniu do pierwszego półrocza 2021 roku o 15,52 proc.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń o pracę

Podium uzupełnia TVP Historia, która spadł z pozycji wicelidera (w dół o 13,04 proc. do 0,60 proc. udziału).

Czwarte miejsce zajął kanał Discovery Channel. Jego wynik w pierwszym półroczu 2022 roku wyniósł 0,40 proc. zmniejszył się najbardziej w zestawieniu - o 21,57 proc.

18. miejsce zajął nowy kanał TVP Dokument, który pochwalić się mógł największym wzrostem w zestawieniu. Jego średni udział w pierwszym półroczu 2022 roku wyniósł 0,12 proc., po wzroście o 100 proc.

W grupie komercyjnej w pierwszym półroczu 2022 roku liderem też był Fokus TV. Jego średni półroczny udział w rynku telewizyjnym wyniósł tutaj 1,16 proc., po spadku o 1,69 proc.

Wynik drugiego TVN Turbo wyniósł 0,94 proc. (do góry o 4,44 proc.). Podium uzupełnia Discovery Channel (0,64 proc.; - 5,88 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem pochwalić się mógł kanał CBS Reality, którego średni wynik zwiększył się o 266,67 proc. do 0,11 proc.

Na przeciwnym biegunie w tym ujęciu znalazł się kanał Polsat Viasat Nature - strata stacji wyniosła 40 proc. do 0,03 proc.

W czerwcu 2022 roku liderem oglądalności wśród kanałów także był Fokus TV, którego udział w 4+ zmniejszył się o 30,43 proc. do 0,96 proc. W 16-49 z miejsca drugiego na pierwsze awansowało TVN Turbo - wzrost o 40,79 proc. do 1,07 proc.,

Dołącz do dyskusji: Fokus TV na czele oglądalności w I półroczu. TVP Dokument zyskał najwięcej

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gie
Te spadki Focus TV to skutek refarmingu?
odpowiedź
User
mmp
Brak Canal+ Dokument, TVN Turbo powinno być wśród kanałów lifestylowych.
odpowiedź