SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanały z sieci Mediakraft w ofercie Video Brothers. Treści tworzą Dakann, Dziupi i Sandera

Do oferty firmy Video Brothers dołączono kanały youtube’owe związane wcześniej z siecią partnerską Mediakraft, która wycofała się z polskiego rynku na początku 2020 roku. Przy produkcjach nowych treści będą pracować m.in. Grzegorz „Dakann” Barański, Monika „Dziupi” Dziupińska, Sandra „Sandera” Grabarczyk i Mateusz „Be” Bisiorek.

Od lewej: Ryan Socash i Łukasz Skalik, fot. materiały prasoweOd lewej: Ryan Socash i Łukasz Skalik, fot. materiały prasowe

- Postanowiliśmy wspólnie z Video Brothers w pierwszej kolejności przywrócić do emisji dwa kanały - Tylko Kino oraz Ponki. Patronat nad tym pierwszym objęło CDA Premium, które równolegle umieszcza każdy epizod w swoim serwisie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników. Ostatni odcinek serii zanotował ponad 260 tysięcy wyświetleń - opisuje Ryan Socash, prezes i właściciel Mediakraft.

- Z kolei kultowe Ponki z 1,4 miliona subskrybentów na kanale YouTube, w lekko odświeżonej formule i z nowymi twarzami, ukazują się w formie wertykalnej. Umożliwia nam to publikowanie serii w tym samym czasie w 5 kluczowych platformach bazujących na pionowym wideo - TikToku, Facebooku, Instagramie, YouTube - wylicza.

- Tym samym docieramy do szerszej widowni i wychodzimy poza dotychczasowy obszar działalności. Ta strategia się sprawdza. W niecałe 2 tygodnie osiągnęliśmy ponad 10 milionów wyświetleń we wszystkich serwisach, w których operujemy. Pokazuje to siłę krótkich form wideo oraz trendy za którymi będziemy podążać - podkreśla.

Mediakraft wiosną 2020 roku wycofał się z polskiego rynku jako sieć partnerska, zakończył obsługę youtuberów w zakresie managementu, projektów komercyjnych i reklam na ich kanałach. - Niestety Mediakraft Networks GmbH nie jest w stanie wspierać polskich twórców. Dlatego z ciężkim sercem postanowiliśmy zamknąć działalność w Polsce - przekazała firma swoim partnerom biznesowym.

- Z Ryanem Socashem znamy się jeszcze z czasów istnienia platformy autorskich produkcji filmowych „ToSieWytnie” W zasadzie tworzyliśmy pierwszą internetową ekipę w Polsce, jakąś dekadę przed tym zanim stało się to powszechnie modne na YouTube. Działamy od wielu lat na polu produkcyjnym i mimo konkurencyjnej pozycji rynkowej, nie raz sobie pomagaliśmy - podkreślaŁukasz Skalik, prezes i właściciel Video Brothers.

Grzegorz „Dakann” Barański w Video Brothers

W produkcje treści na reaktywowane kanały jest zaangażowany Grzegorz „Dakann” Barański - stały współpracownik Video Brothers, twórca i scenarzysta takich internetowych serii jak „Waksy”, „Piątek”, „Holocron” oraz autor powieści „Toska”.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

- Do udziału w powracającej do internetu serii „Ponki” udało nam się namówić kojarzoną przez widzą z poprzedniej edycji - Monikę „Dziupi” Dziupińską oraz popularną tiktokerkę Sandrę „Sanderę” Grabarczyk. Zespół zasilił również Mateusz „Be” Bisiorek, kojarzony z youtubowym kanałem „Z Dvpy”. Nie wykluczamy poszerzenia składu w drodze castingu - opisuje Grzegorz Barański.

 

- Ekipa bardzo dobrze czuje się w „pionowej” formie. Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i zmotywowani wynikami zasięgowymi, w tym szczególnie na TikToku oraz Reels-ami na Facebooku, z którym prowadzimy zaawansowane rozmowy o monetyzacji - podkreśla.

Wrócą kanały Tylko Historia i Kult America

Trwają prace nad reaktywacją kanału Tylko Historia tworzonego przez nauczyciela historii Arkadiusza Patera.

Wrócić ma także kanał Kult America autorstwa Ryana Socasha. - Seria popularyzująca Polskę i w żartobliwy sposób przybliżająca różnice kulturowe, będzie w całości prowadzona w języku angielskim, z dodanymi polskimi napisami, co umożliwi jej oglądanie widzom z obu krajów - opisuje Socash.

- Wystąpią znani polscy twórcy internetowi, muzycy oraz celebryci powiązani z Video Brothers, którzy opowiedzą po angielsku o swoim życiu, pasjach i pracy w Polsce - zapowiada. Ryan Socash anglojęzyczny kanał It’s History.

- Wierze, że najlepsze dopiero przed nami, co zwiastują pierwsze pomiary zasięgowe reaktywowanych serii - podkreśla Łukasz Skalik.

W ub.r. firma Video Brothers osiągnęła wzrost przychodów o 70,6 proc. do 8,34 mln zł, 2,89 mln zł zysku netto wypłaciła jako dywidendę swojemu jedynemu udziałowcowi Łukaszowi Skalikowi. Natomiast wpływy jej siostrzanej spółki Video Brothers Music zmalały o 38 proc. do 1,67 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Kanały z sieci Mediakraft w ofercie Video Brothers. Treści tworzą Dakann, Dziupi i Sandera

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Pytanie
Kiedy „czarne owce”? :)
odpowiedź
User
Szpon8
Powodzenia panowie xD
odpowiedź
User
Oģor88
Powodzenia panowie! Pamietam grubego z tsw, piękne czasy! Fajnie że dalej działacie, wkręcę w te klimaty syna jak dorośnie hehe :D
odpowiedź