SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kancelaria Prezydenta ogłasza konkurs dla prasy lokalnej

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ogłosiła konkurs dla prasy lokalnej - "Filary demokracji lokalnej". Do wygrania są statuetki i nagrody pieniężne.

Kancelaria Prezydenta ogłasza konkurs dla prasy lokalnej

Konkurs skierowany jest do dziennikarzy, redaktorów naczelnych i wydawców prasy lokalnej o zasięgu gminnym i powiatowym.

Teksty można zgłaszać w dwóch kategoriach:

1. Małe Ojczyzny - teksty historyczne publikowane w prasie lokalnej od 1.01.2010 do 31.12.2010 roku. Jeden autor może w tej kategorii przesłać najwyżej trzy prace, a serie publikacji będą traktowane jak jedna praca.
2. Historia Mojej Gazety - esej opowiadający historię powstania i rozwoju działającej gazety lokalnej, napisany przez wydawcę specjalnie na potrzeby tego konkursu. Wydawcy kilku tytułów mogą przesłać tekst o wybranej gazecie lub o wydawnictwie jako całości.

Partnerami konkursu są Stowarzyszenie Gazet Lokalnych, TVP Info, Polskie Radio Program Pierwszy oraz Gazeta Wyborcza. Laureatów konkursu wyłoni jury, w skład którego wejdą przedstawiciele partnerów konkursu. Przewodniczącym jury jest Stefan Bratkowski, honorowy prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Jury przyzna dwie nagrody główne, po jednej w każdej kategorii. Nagrodami w konkursie są statuetki "Filary Demokracji Lokalnej" oraz nagrody pieniężne w wysokości 5 tys. zł, ufundowane przez Kancelarię Prezydenta RP.

Kryteria oceny tekstów historycznych to: atrakcyjność tematu, jego lokalność, rzetelna dokumentacja faktograficzna, świadkowie, różne punkty widzenia, szersze tło historyczne opisywanego wydarzenia, poprawność językowa. W przypadku esejów wydawców pod uwagę będą brane: bogactwo faktów, pokazanie emocji związanych z budowaniem redakcji, przeszkód i sposobów ich pokonywania, więzi z czytelnikami, pozycji gazety na lokalnym rynku, jej opiniotwórczy charakter.

Teksty powinny mieć objętość od 10.000 do 15.000 znaków komputerowych i być zapisane w programie Word czcionką Times New Roman 12 pkt.

Zgłoszenia do konkursu z zaznaczeniem kategorii należy przesyłać do końca kwietnia 2011 r. na adres: Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, ul. Wiejska 10, 00-902 Warszawa, lub e-mailem na adres: konkurs.prasa-lokalna@prezydent.pl. Na kopercie lub w tytule e-maila należy dopisać "KONKURS - Filary Demokracji Lokalnej".

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród odbędzie się 4 czerwca 2011 roku w Pałacu Prezydenckim

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kancelaria Prezydenta ogłasza konkurs dla prasy lokalnej

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl