SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kantar: PiS - 30 proc., KO - 27, Polska 2050 - 9 proc., Lewica - 7 proc., Konfederacja - 5 proc.

Na Prawo i Sprawiedliwość (wraz z Solidarną Polską i Republikanami) zagłosowałoby w marcu 30 proc. ankietowanych deklarujących udział w wyborach, na Koalicję Obywatelską - 27 proc., na Polskę 2050 - 9 proc., na Lewicę - 7 proc., na Konfederację - 5 proc. - wynika z sondażu Kantar Public.

Jarosław Kaczyński, fot. Polskie Radio 24Article

Według sondażu, progu wyborczego nie przekroczyłyby: PSL-Koalicja Polska z 3 proc. poparcia, Kukiz'15 - 2 proc., Porozumienie - 1 proc. oraz AgroUnia, na którą chciałby głosować mniej niż co setny badany.

16 proc. respondentów pytanych o preferencje partyjne wybrało odpowiedź "trudno powiedzieć".

W porównaniu do lutego - podaje Kantar Public - odnotowano wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej (o 2 punkty procentowe) oraz dla Lewicy (o 2 punkty procentowe).

Spadek odnotowały Konfederacja (o 3 punkty procentowe), PSL Koalicja Polska (o 1 punkt procentowy) oraz AgroUnia (o 1 punkt procentowy).

Prawo i Sprawiedliwość, Ruch Polska 2050, Kukiz'15 oraz Porozumienie nie odnotowały zmian.

Według sondażu, chęć udziału w wyborach zgłosiło 68 proc. badanych (w tym 32 proc. zdecydowanie); przeciwną deklarację złożyło 21 proc. badanych (w tym 12 proc. zdecydowanie); 11 proc. nie miało zdania.

Sondaż został przeprowadzony 11-16 marca br. na reprezentatywnej 974-osobowej próbie mieszkańców Polski w wieku 18 lat i więcej. Preferencje partyjne badano w grupie 664 osób, które zadeklarowały „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach. Sondaż przeprowadzono techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

Dołącz do dyskusji: Kantar: PiS - 30 proc., KO - 27, Polska 2050 - 9 proc., Lewica - 7 proc., Konfederacja - 5 proc.

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
dds
Czyli jak to w Kanatarze niedoszacowanie PiSu od 5 do 10 punktów i dodane od 3 do 7 postkomunistom. PiS wychodzi wzmocniony z tej wojny. Ale będzie Lis szczekał. Może nawet Radek go wesprze tym razem.
odpowiedź
User
71
Tą delagacją z Morawieckim i premierami Czech i Słowenii, już dziś zapisał się w historii, a co tam będziecie złowrogo bulgotać, to interesuje jedynie wasze bańki.
odpowiedź
User
@
Nie spodziewałem się. Wszystko wskazywało, że jednak to ich ostatni rząd. A tu proszę.
odpowiedź