SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kara za treści antyspołeczne

Kara dla Radia 94 za treści antyspołeczne

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami Przewodnicząca KRRiT Danuta Waniek podpisała wczoraj decyzję o ukaraniu spółki Spectrum (właściciela Radio 94) za nadawanie w czasie chronionym audycji  z cyklu pt.Ryłkołak Horror Szoł" w którym - zdaniem Rady - nadawane są treści antyspołeczne i godzące w porządek prawny.

- Radio 94 zostało ukarane przez KRRiT karą w wysokości 3300 zł.  Jest  to  najwyższa wysokość jaką przewiduje art.53 ust. 1 ustawy o radiofonii i telewizji - czyli 50% rocznej opłaty za używanie częstotliwości przeznaczonej do nadawania programu - poinformowała Wirtualnemedia.pl rzeczniczka przewodniczącej Rady Dorota Jasłowska.

 Krajowa Rada poddała monitoringowi audycje nadawane 26 marca, 2 i 9 kwietnia br. W badanych audycjach stwierdzono obecność treści antyspołecznych, godzących w porządek prawny - czytamy w uzasadnieniu. Audycje zachęcają do łamania norm społecznych, promują postawy dewiacyjne i patologiczne oraz obrażają uczucia religijne poprzez kreowanie elementów satanistycznych. Nadawca tym samym naruszył przepisy ustawy z 29 grudnia 1992 o radiofonii i telewizji oraz rozporządzenia KRRiT z 20 listopada 2001. 

Jeżeli stacja zapłaci karę, pieniądze trafią na konto KRRiT i zasilą pulę tzw. środków pozaabonamentowych, które następnie będą rozdysponowane między media publiczne.

Jak podano na stronie internetowej Radia 94, "Ryłkołak Horror Szoł" to program z wieloletnią tradycją. "Audycję wypełnią po brzegi mroczne i bardzo agresywne dźwięki muzyki spod znaku punk, hardcore, grindcore, metalcore, death metal, black metal, anti musick. Autor (...) będzie prezentował nagrania polskich i zagranicznych wykonawców (...). Będzie je opatrywał swoistym, pełnym humoru i erotyki, komentarzem, ale opartym po części na oficjalnych biografiach i informacjach od wydawców, dystrybutorów, organizatorów koncertów, a także i samych zespołów" - czytamy na stronie internetowej Radia 94.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kara za treści antyspołeczne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl