SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Ekipa Friza wyda minimum dwie gry, ma umowę z producentem T-Bull

Spółka Ekipa Games, za którą stoi youtuber Karol „Friz” Wiśniewski, wyda przynajmniej dwie gry, które przygotuje notowane na giełdzie studio T-Bull, tworzące głównie gry mobilne. Firmy podpisały ramową umowę o współpracy.

Karol „Friz” Wiśniewski, fot. screen z InstagramaArticle

W komunikacie giełdowym z T-Bull zapowiedziano, że wydawcą gier, przy wsparciu doradczym T-Bull, będzie Ekipa Games, „z zastrzeżeniem, że podczas ich publikacji oraz we wszystkich informacjach marketingowych i promocyjnych podpisane będą oba podmioty, tj. Ekipa Friza i T-Bull”.

Na potrzeby każdej gry zostanie podpisana zostanie odrębna umowa wykonawcza określająca szczegóły gry, w tym budżet, harmonogram oraz platformy dystrybucyjne, na jakich będzie dostępna.

- Umowa przewiduje możliwość kontynuacji prac nad grami, w tym nad płatnymi dodatkami, kolejnymi częściami lub wersjami na inne platformy (porty), które będą stanowiły przedmiot odrębnych ustaleń i będą wymagały odrębnych umów - zaznaczono.

Firmy warunki współpracy negocjowały od połowy grudnia ub.r.

T-Bull tworzy gry mobilne

Firma T-Bull specjalizuje się w tworzeniu i dystrybucji gier mobilnych w modelu free-to-play (darmowe gry z wieloma płatnymi opcjami). Produkuje przede wszystkim gry typu strzelanki (first-person shooter) i wyścigowe, są one oferowane m.in.  pod markami T-Bull i ThunderBull.

W czterech kwartałach zakończonych we wrześniu ub.r. T-Bull zanotował 7,35 mln zł przychodów sprzedażowych i 4,67 mln zysku netto, a w ub.r. - 6,58 mln zł przychodów i 2,1 mln zł zysku netto.

Firma od sierpnia 2018 roku jest notowana na rynku głównym warszawskiej giełdy. W czwartek na zamknięciu sesji jej kurs wynosił 31,60 zł, co daje kapitalizację w wysokości 36,7 mln zł.

Ekipa Friza negocjuje z All-In-Games, chce wejść na giełdę

Spółka Ekipa Games, która podpisała umowę z T-Bull, należy do spółki akcyjnej Ekipa. Ta ostatnia w połowie grudnia ub.r. zaczęła negocjacje z notowanym na giełdzie studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry wideo.

Natomiast w drugiej połowie listopada ub.r. Ekipa podpisała list intencyjny z JR Holding w sprawie potencjalnej współpracy mającej wprowadzić ją na główny lub boczny rynek warszawskiej giełdy „poprzez połączenie z publiczną spółką akcyjną w ramach realizacji transakcji odwrotnego przejęcia”.

Spółka Ekipa została założona na początku listopada. Współwłaścicielem i członkiem rady nadzorczej Ekipy jest youtuber Karol Wiśniewski, lepiej znany jako Friz.

Kanał youtube’owy Friza ma 4,22 mln subskrybentów, opublikowano na nim ponad 540 materiałów, które zanotowały łącznie 1,6 mld odtworzeń. Twórca jest też obecny na Facebooku i Instagramie, współpracuje z siecią Get Hero.

Dwa lata temu Friz założył grupę Ekipa, w której oprócz niego są inni youtuberzy, m.in. Tromba, Mini Majk, Wersow, Mixer, Poczciwy Krzychu, Murcix, Patec Wariatec, Marcysia i Kasia Bożek. Wiosną ub.r. zamieszali w jednym domu, żeby wspólnie tworzyć materiały. Publikują je na wspólnym kanale.

- Tylko w samym 2020 roku wszystkie filmy na kanałach Ekipy wygenerowały niemal 1,5 mld wyświetleń w serwisie YouTube, łączna liczba subskrybentów na wszystkich kanałach Ekipy oraz jej członków w serwisie YouTube to ponad 14 mln, a łączna liczba obserwatorów na wszystkich profilach członków Ekipy w serwisie Instagram to także ponad 14 mln - opisano w komunikacie T-Bull.

Twórcy Ekipy uruchomili też sklep internetowy Ekipatonosi.pl z promowanymi przez nich ubraniami i gadżetami.

Dołącz do dyskusji: Ekipa Friza wyda minimum dwie gry, ma umowę z producentem T-Bull

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Hahaha:)
Macie wiedzę, hoho :)
Podajecie nieaktualny skład Ekipy, ale co tam, nie?
odpowiedź
User
Amelka
jesteś fajny i kochany
odpowiedź
User
Amelka
jesteś fajny i kochany
odpowiedź