SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karol Gnat odszedł z TVP Info

Dziennikarz Karol Gnat po kilku latach pracy w TVP Info przeszedł do TVP3, gdzie poprowadzi autorski program „Wyprodukowano w Polsce”. To jedna z nowości ramówkowych stacji, inną ma być codzienne wieczorne pasmo serialu dokumentalnego.

Karol Gnat, fot. TVPArticle

Zmiany w ramówce TVP3 wchodzą od poniedziałku 4 października. O godz. 6.00 rozpoczyna się teraz „Poranek” w którym realizowane będą łączenia z oddziałów regionalnych. Główne wydanie programu informacyjnego, „Dziennik regionów” zostanie przeniesione z godz. 22.00 na 21.00, a lokalne pasma nadawane będą w godz. 8.00 – 10.00, 14.30 – 14.45, 16.30 – 16.45, 17.00 – 17.30, 18.00 – 20.30 oraz 21.30 – 21.45.

Wśród ważnych nowości pojawi się także m.in. codzienne pasmo seriali dokumentalnych – pokazujących od wewnątrz życie i pracę strażaków ochotników, policjantów, ratowników górniczych i detektywów, więźniów i działkowiczów. Emisja - codziennie po godz. 22.

- To nowa forma realizacji, która, pierwszy raz, w takim wymiarze zagości na antenie TVP3. Będziemy opowiadali dziejące się historię przez pryzmat konkretnych bohaterów - to oni będą zapraszali naszych widzów do swojego świata, oni też będą przewodnikami poprzez ten świat - komentuje Paweł Gajewski, dyrektor TVP3.

Karol Gnat w TVP3 o polskich wynalazkach

Innym programem, na który mocno stawia dyrekcja TVP3, ma być popularnonaukowy program Karola Gnata „Wyprodukowano w Polsce”. Cykl ma w założeniach przybliżać najciekawsze historyczne wynalazki Polaków, które wpłynęły na bieg historii świata. Prowadzący i zaproszeni goście będą zestawiać je ze współczesnymi pomysłami oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Program nadawany będzie co wtorek, o godz. 16.15, Gnat poprowadzi go z Piotrem Łatasiem.

Karol Gnat, znany dotychczas z anteny TVP Info, pożegnał się z końcem września z TAI i dołączył do zespołu TVP3. Jak ustaliliśmy, niebawem będzie prowadził też inne programy na tej antenie, niedotyczące polityki i spraw bieżących. Będzie jednak nadal prowadził "Panoramę" TVP2.

Do nowej, upasmowionej ramówki trafia też format Miłosza Kłeczka pt. „Układ”. Program pokazywać ma „patologie, koneksje i układy” głównie w samorządach. Format produkowany jest przez TVP3. Znika natomiast niedzielny publicystyczny format „Twój wybór” Samuela Pereiry i Macieja Chudkiewicza. - Chciałbym, aby TVP3 zajęło swoje miejsce należne w całej grupie – czyli trzecie - pod względem oglądalności. Aktualnie utrzymujemy piąte, z jednym procentem oglądalności, lecz w planach mam by w ciągu trzech lat mieć znacznie lepszą oglądalność - mówi w rozmowie z nami Paweł Gajewski.

Kim jest Karol Gnat

Karol Gnat z Telewizją Polską jest związany od ponad 5 lat. Zaczynał w kieleckim oddziale, wiosną 2016 roku został gospodarzem pasm informacyjnych w TVP Info, a jesienią 2016 roku zaczął prowadzić „Panoramę”. Wcześniej pracował w kieleckim Radiu Planeta. W listopadzie 2019 roku dołączył do grona gospodarzy „O tym się mówi” w TVP Info. Jesienią ub.r. zaczął prowadzić pasmo popołudniowe w radiowej Trójce.

Dziennikarz prowadzi też koncerty i eventy organizowane przez Telewizję Polską; w sierpniu był jednym z prowadzących w dwudniowym Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej „Jasna Strona Mocy”, a także wespół z Marzeną Kawą poprowadził koncert największych przebojów ostatnich lat, który przygotowano na plaży w Jastarni.

Dołącz do dyskusji: Karol Gnat odszedł z TVP Info

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Nicko
Za późno. Już się stał twarzą stacji.
odpowiedź
User
Pawel
Panie Karolu powodzenia w TVP3.Liczę na kontynuowanie ciepła,merytoryki i ujmujacego uśmiechu.
odpowiedź
User
Seba
No to będą tylko łączenia z Kielcami
odpowiedź