SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Karol Gnat nie znika z TVP, będzie trzeci sezon jego programu. „Telewizja jest dla widzów”

Karol Gnat, choć przestał w grudniu ub.r. prowadzić „Panoramę” w TVP2, nadal współpracuje z Telewizją Polską. Wiosną Dwójka ma pokazać kolejny sezon produkowanego przez niego cyklu „Zrujnowani odbudowani”, który dziennikarz też prowadzi.

Article

Gnat prowadził „Panoramę” do 19 grudnia ub.r. Zniknął z niej po zmianach władz Telewizji Polskiej, które skutkowały zawieszeniem emisji serwisu TVP2. - Moja umowa na prowadzenie „Panoramy” wygasła z końcem roku - mówi Karol Gnat.

Dziennikarz dalej współpracuje z TVP, bo prowadzi i produkuje program „Zrujnowani odbudowani”, którego pomysłodawcą był szef redakcji audycji katolickich TVP o. Michał Legan. Program emitowany był w jesiennej ramówce. Zimą również można oglądać premierowe odcinki, ale to nie koniec. - Będzie kontynuacja cyklu. Program jest w planie wiosennej ramówki - mówi Gnat.

W programie „Zrujnowani odbudowani” prezentowane są świadectwa mężczyzn - mężów, ojców i synów, doświadczonych przez różne kryzysowe sytuacje i życiowe trudności. Opowiadają oni widzom o swoich przemianach.

Karol Gnat pytany o dalszą współpracę z TVP odpowiada: - Telewizja jest przede wszystkim dla widzów. To miejsce budowania relacji z odbiorcami, którzy tak jak w przypadku "Odbudowanych" pokazują, że cenią naszą pracę. Z każdym odcinkiem powiększa się nasza widownia. Ostatnie epizody notowały powyżej 300 tys. widzów. Z punktu widzenia twórcy to bezcenne.

- Program "Zrujnowani. Odbudowani" powstaje w plenerze, w naturalnych warunkach pogodowych, pod gołym niebem o północy. Trwają zaawansowane prace redakcyjne i produkcyjne. Czekamy w gotowości do wejścia na plan, mamy już umówionych gości. To będą historię, które poruszą serca - zapewnia Gnat.

Program Karola Gnata zmieni dzień emisji

Cykl wiosną br. zmieni pasmo emisji, chociaż nadal będzie nadawany po „Pytaniu na śniadanie”. Zamiast w soboty o 11.50, będzie można go obejrzeć w środy o 11.15. - Wierzę, że emisja środowa będzie jeszcze bardziej sprzyjała programowi - mówi Gnat.

Karol Gnat w grudniu ub.r. i styczniu br. był zaangażowany w promocję serialu "The Chosen” (dwa pierwsze sezony pokazała TVP). Odwiedził plan zdjęciowy w Dallas w Teksasie skąd przygotował relację dla polskich widzów serialu.

Z TVP Karol Gnat związany jest od 2015 r. Zaczynał w TVP3 Kielce, wiosną 2016 roku został gospodarzem pasm informacyjnych w TVP Info, potem prowadził też w tej stacji „O tym się mówi” i zaczął prowadzić „Panoramę” w TVP2. Z TVP Info rozstał się jesienią 2021 r., zaczął wtedy prowadzić autorski program „Wyprodukowano w Polsce” w TVP3. W ostatnich latach współpracował też z radiową Trójką.

“Panorama” bez starych prowadzących

Poza Gnatem prowadzącymi główne wydanie “Panoramy” przestali być Adam Giza, Adam Krzykowski, Tomasz Wolny czy Agnieszka Oszczyk. Od powrotu serwisu do TVP2 w połowie stycznia br. prowadzą go Jarosław Kulczycki, Piotr Jędrzejek i Justyna Śliwowska-Mróz. “Panorama” obecnie jest nadawana o godz. 22.30 (wcześniej o 18.00). 

Dołącz do dyskusji: Karol Gnat nie znika z TVP, będzie trzeci sezon jego programu. „Telewizja jest dla widzów”

11 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jack
Biedak. Nawet nie wie, że Sygut i Sajór dawno mu już gnaty połamali. Za to co robił za czasów PiS.
20 3
odpowiedź
User
Widz
Czekam jeszcze aż Ziemiec się ostanie w jakiejś audycji o tematyce kościelnej. I to nie byłoby w sumie takim głupim pomysłem. Coś jest na rzeczy skoro jeszcze nie został zwolniony z TVP.
13 3
odpowiedź
User
realista
Biedak. Nawet nie wie, że Sygut i Sajór dawno mu już gnaty połamali. Za to co robił za czasów PiS.
A co robił? Doprecyzuj.
13 3
odpowiedź