SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Karol Manys z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji chce zostać wójtem Łapanowa

Karol Manys, były rzecznik w Ministerstwie Cyfryzacji, obecnie w biurze prasowym resortu nie wyklucza startu na stanowisko wójta Łapanowa, gminy wiejskiej w województwie małopolskim, w powiecie bocheńskim.

Karol Manys, fot. Ministerstwo Cyfryzacji Article

Tegoroczne wybory samorządowe powinny się odbyć w terminie od 17 października do 9 listopada, w dzień wolny od pracy. Wyłoni się w nich członków rad gmin, miast, powiatów i sejmików wojewódzkich oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Na razie trwają głównie spekulacje, kto pojawi się na listach wyborczych, jednak o „potencjalnym” kandydacie na nowego wójta Łapanowa można przeczytać już na stronie mojlapanow.pl. Karol Manys jest jego wydawcą, aktywnie udziela się także w social mediach serwisu.

„Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców Gminy Łapanów, by się osobiście poznać i szczerze porozmawiać o sprawach ważnych dla gminy. Tematów na pewno nie zabraknie” - czytamy na stronie mojlapanow.pl.

Według serwisu „nie jest tajemnicą, że Karol Manys jest wymieniany wśród potencjalnych kandydatów na następcę Roberta Roja” (obecnego wójta – przyp.red.).

Cytowany przez serwis komentuje: - Na taką deklarację jeszcze za wcześnie. Wybory zostaną rozpisane latem i dopiero wtedy zacznie się kampania wyborcza.

Serwis dalej podaje: „Faktem jest jednak, że Manys rozważa kandydowanie. W sondażach wyraźnie wygrywa z obecnym wójtem”.

W rozmowie z Wirtualnemedia.pl, Karol Manys z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji podkreśla słowo „potencjalny” kandydat. Namawiać go mają mieszkańcy gminy, ale jak twierdzi, decyzji jeszcze nie podjął.

Na Facebooku utworzono wydarzenie, w ramach którego można spotkać się z Manysem „Na rozmowę pod Dębem”, na łapanowskim rynku, w sobotę, 5 maja br. o godzinie 15. Spotkanie zostało już oficjalnie zgłoszone w urzędzie gminy. Potencjalny kandydat na nowego wójta ma wtedy odpowiadać na pytania mieszkańców.

Karol Manys był rzecznikiem w resorcie cyfryzacji od stycznia 2016 roku do stycznia 2018 roku (kiedy ministrem była Anna Streżyńska). Wraz z jej odejściem zrezygnował ze stanowiska, jednak krótko potem wrócił do resortu i od lutego br. pracuje w biurze prasowym. Niedawno na stanowisko szefa resortu cyfryzacji został powołany Marek Zagórski, który od czasu dymisji Streżyńskiej pełnił obowiązki szefa ministerstwa.

Karol Manys był m.in. specjalistą od komunikacji w Pracodawcach RP oraz wieloletnim dziennikarzem. Pracował dla takich tytułów jak: „Bloomberg BusinessWeek Polska”, „Rzeczpospolita”, „Wprost”, „Życie Warszawy”, „Newsweek Polska”, „Super Express”, „Fakt”, „Express Wieczorny”, „Gazeta Wieczorna” oraz Radio Puls.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Karol Manys z biura prasowego Ministerstwa Cyfryzacji chce zostać wójtem Łapanowa

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Drakke
W pracy rzecznika zawsze był fachowcem
9 10
odpowiedź
User
Tomasz
Chwileczkę,

czyli Karol sam siebie zapytał, odpowiedział po czym opublikował to na swoim własnym portalu?

O tym jest ten wieloakapitowy artykuł wirtualnych?
9 8
odpowiedź