SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kolejny transfer do Iberionu. Karol Nowakowski naczelnym Świata Gwiazd

Karol Nowakowski objął stanowisko redaktora naczelnego portalu Świat Gwiazd w Iberionie. - Świat Gwiazd będzie wyznaczać nowe standardy jakości w mediach show-biznesowych - zapowiada Nowakowski. To szósty z zapowiedzianych przez firmę transferów. 

Article

- W kategorii showbiznes Świat Gwiazd jest liderem social mediów oraz zasięgu video. To marka wyróżniająca się sympatią ze strony  największych polskich gwiazd, która jest bezpieczną, prestiżową przestrzenią dla partnerów. Rolę redaktora naczelnego chcieliśmy więc powierzyć komuś kto również wyróżnia się pozytywnie - nie jest przezroczysty, ale nie szuka też kontrowersji na siłę. Wybór padł na Karola, który przez lata swojej kariery udowodnił, że potrafi łączyć treści premium z wysokim zasięgiem oraz  zaangażowaniem użytkowników - mówi Albert Wójcik, prezes i założyciel Iberionu.

- Zdecydowałem się dołączyć do Iberionu, bo to odważny, dynamicznie rozwijający się koncern medialny, skupiający  utalentowanych ludzi. Świat Gwiazd będzie wyznaczać nowe standardy jakości w mediach show-biznesowych. Wymaga to gry zespołowej, bardzo dobrych dziennikarzy i kreowania trendów. Na to stawiam jako redaktor naczelny - mówi Karol Nowakowski.

Jako redaktor naczelny Świata Gwiazd Nowakowski będzie raportować bezpośrednio do członka zarządu Iberionu Michała Chabasa.

- Karol przekonał nas nie tylko swoim ogromnym doświadczeniem i  kompetencjami, ale przede wszystkim wizją na dalszy rozwój Świata Gwiazd, która jest spójna z naszą. Budujemy medium showbiznesowe w wydaniu premium, które jest bezpieczną przestrzenią dla gwiazd, czytelników oraz reklamodawców - mówi Michał Chabas, chief publishing officer Iberionu.

Karol Nowakowski pracuje w branży show-biznesowej od 15 lat. Zaczynał jako redaktor i wydawca w serwisie Plotek.pl (Agora), współtworzył od podstaw i kierował AfterParty.pl (po rebrandingu Party.pl), zarządzał Viva.pl oraz sekcją "Życie gwiazd" w portalu Polki.pl (Edipresse/Burda). Następnie przez siedem lat był redaktorem naczelnym serwisu JastrzabPost.pl, który w momencie sprzedaży WP Holding miał wyniki na poziomie ok. 6 mln realnych użytkowników, co stawiało go w czołówce najpopularniejszych serwisów o życiu gwiazd. W trakcie swojej kariery wyszkolił spore grono dziennikarzy, którzy dziś zajmują kluczowe stanowiska w mediach show-biznesowych.

Janusz Schwertner naczelnym serwisu Goniec.pl

Nowakowski to szósta z zapowiedzianych przez Iberion siedmiu gwiazd, których transfery spółka ogłasza przy okazji trwającego rebrandingu. Wcześniej wydawca ogłosił dołączenie nowej dyrektor sprzedaży - Lidii Cybulskiej i redaktor naczelnej Pacjenci.pl - Agnieszki Sztyler - Turovsky.

Największe zmiany czekają serwis informacyjny Goniec.pl. Od grudnia jego redaktorem naczelnym będzie Janusz Schwertner, a wraz z nim do zespołu dołączą także dwaj inni znani dziennikarze: Mateusz Baczyński oraz Jakub Wątor

Spółka Iberion w 2022 r. zwiększyła przychody o 18,9 proc. do 10,64 mln zł, a przy spadku kosztów operacyjnych o 18,5 proc. jej wynik netto poprawił się z 3,94 mln zł straty do 421,6 tys. zł zysku.