SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karolina Baca-Pogorzelska dołączyła do redakcji Outriders

Dziennikarka Karolina Baca-Pogorzelska od lutego 2021 roku dołączyła do zespołu Outriders jako starszy reporter. Będzie zajmowała się tematami związanymi z górnictwem, transformacją energetyczną i zmianami klimatu w kontekście Polski na arenie międzynarodowej.

Baca-Pogorzelska do tej pory pracowała m.in. w „Dzienniku Wschodnim”, „Rzeczpospolitej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, współpracowała m.in. z Biznesalert.pl, Salon24.pl i OKO.press. Jest również autorką książki „Drugie życie kopalń”, „Babska szychta” i „Ratownicy. Pasja zwycięstwa” oraz współautorką „Czarne złoto. Wojny o węgiel z Donbasu”, którą napisała wraz z Michałem Potockim.

W nowej redakcji będzie zajmowała się - tak jak poprzednio - tematami związanymi z górnictwem oraz transformacją energetyczną, ale w kontekście sprawy polskiej na arenie międzynarodowej.

- Nasza współpraca będzie opierała się na zróżnicowanych formach przekazu, to nie będzie jedynie słowo pisane, będzie także filmowo, interaktywnie i multimedialnie. Będziemy przygotowali duży, nowy projekt, o którym na razie nie mogę mówić. Wszystko wokół górnictwa, transformacji energetyki i zmian klimatu. Naszym celem jest pokazanie, że Polska nie jest oderwana od rzeczywistości i od świata. Nie jest „sama ze sobą i swoimi problemami”, a jest częścią globalnej wioski - komentuje w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Jednocześnie dziennikarka zakończyła współpracę z innymi portalami dla których w ostatnich miesiącach pisała, wyjątkiem będzie BiznesAlert.pl, gdzie będzie nadal przygotowywała komentarze.

Karolina Baca-Pogorzelska jest m.in. laureatką Grand Press, Nagrody im. Dariusza Fikusa, konkursu SDP i im. Krystyny Bochenek, była nominowana do Mediatorów i Nagrody Radia Zet im. Andrzeja Woyciechowskiego. W ubiegłym roku otrzymała także nagrodę specjalną Press Club Polska (wspólnie z Piotrem Czabanem) za zorganizowanie akcji ewakuowania z Syrii małżeństwa dziennikarzy Assmy i Omara Al-Halabich wraz z rodziną.

W planach nowe projekty

Jakub Górnicki, prezes Outriders tłumaczy, że projekt udaje się finansować z wpłat czytelników oraz globalnych partnerów, a dzięki temu w planach są kolejne inicjatywy. - Wchodzimy w nowe obszary. Jednym z nich będzie produkcja filmowa związana z naszymi reportażami interaktywnymi. Działania zawodowe Karoliny obserwujemy i cenimy od dawna. Jej unikatowe doświadczenie to perełka na polskim rynku, a upór, który jej towarzyszy w pracy, to cecha niezwykle istotna, gdy chcemy dalej realizować szalone przedsięwzięcia - podkreśla.

Outriders istnieje od września 2017 roku, powstało dzięki zbiórce crowdfundingowej. Platforma tworzy reportaże interaktywne, komiksy, ilustracje oraz organizuje festiwale.

Dołącz do dyskusji: Karolina Baca-Pogorzelska dołączyła do redakcji Outriders

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Magda
Ta. Przeleciała już niemal przez wszystkie redakcje. Omara zabrała ze sobą? Dla koleżanki pytam...
odpowiedź
User
hm
Starszy reporter? A kto to?
odpowiedź
User
Marek
Starszy reporter? A kto to?
Nikt
odpowiedź