SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Karolina Pajączkowska zniknęła z TVP Info

Dziennikarka i prezenterka TVP Info Karolina Pajączkowska od połowy maja br. nie pojawia się w programach informacyjnych TVP Info i TVP World.

Karolina Pajączkowska w studiu TVP InfoArticle

Karolina Pajączkowska trafiła do TVP Info jesienią 2019 roku, bezpośrednio z kanału TVN24 BiS. Specjalizuje się w tematyce międzynarodowej, biegle włada językami angielskim, francuskim i hiszpańskim. Szybko dołączyła do ekip „Wstaje Dzień” i „Poranka Info”, a następnie - w sierpniu 2020 roku - gdy TVP Info ruszyło z informacjami dla widzów w USA i Kanadzie, została prowadzącą nowego pasma.

Gdy jesienią 2021 roku TVP uruchomiła kanał TVP World, to Pajączkowska wraz z Dawidem Arlethem zostali twarzami nowego kanału. Natomiast wkrótce po wybuchu wojny w Ukrainie wyjechała tam, by relacjonować z frontu wydarzenia dla TVP Info. Po powrocie do kraju nadal prowadziła w TVP Info i TVP World pasma informacyjne i programy studyjne.

Pereira i nowe porządki w TVP Info

Dziennikarka zniknęła jednak zniknęła z programów TVP w połowie maja br., po kilkunastu dniach od zmiany na stanowiskach dyrektorów i wicedyrektorów Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Jarosława Olechowskiego zastąpił na dyrektorskim stanowisku Michał Adamczyk, zaś rządy w TVP Info objął jego zastępca Samuel Pereira.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Jeszcze w maju Pereira zaczął wprowadzać nowe porządki w TVP Info i rozesłał do podwładnych maila, w którym pisał o "pewnych wydarzeniach z ostatniego miesiąca”, nie wyjaśniając zresztą o co chodzi.

W tym kontekście zastrzegał jednak: „Nie ma lepszych i gorszych. Czasy, gdy niektórzy uważali, że są ponad innymi, mogą spóźniać się do studia czy wychodzić z fochem i obrażać, z pogardą wypowiadać się o cudzej pracy, a wszystkich poza sobą w redakcji traktować bez szacunku - się skończyły. W naszej redakcji jest wiele osób pracowitych, sumiennych, miłych, koleżeńskich, z którymi praca to przyjemność i chciałbym, żeby było jasne, że takie zachowania są przeze mnie zauważane i będą doceniane”.

Nie ma Pajączkowskiej, jest Durmała

Skąd ta przedłużająca się absencja dziennikarki? Telewizja Polska nie odpowiedziała nam na to pytanie. Nieoficjalnie wiemy, że Pajączkowska od kilku miesięcy przebywa na zwolnieniu lekarskim.

To niejedyna zmiana w TVP Info. Kilka tygodni temu wśród prowadzących pasma informacyjne pojawił się Marek Durmała z TVP Katowice. Jak pisaliśmy – pod koniec 2021 roku dyrektor katowickiego oddziału TVP odsunął Durmałę od szefowania katowickim „Aktualnościom”. Powodem miała być kontrola w oddziale, która przyjechała po tym, jak dziennikarze oddziału poskarżyli się jednego z wydawców sztandarowego programu informacyjnego. 

Sprawa dotyczyła Kingi Jasionowskiej, wydawczyni „Aktualności”, która miała zastraszać dziennikarzy (zwłaszcza młodszych stażem), obrzucać ich wyzwiskami i obelgami. Durmała był przełożonym Jasinowskiej; od obowiązków służbowych odsunięci zostali wówczas oboje.

Dołącz do dyskusji: Karolina Pajączkowska zniknęła z TVP Info

38 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Ja
Może nie zmieściła się w ... ramówce?
odpowiedź
User
Adam
Możee reklamować silikon
odpowiedź
User
Barbara
Pewniak idzie do TVN...za ładna do tych wymoczków partyjnych...za mądra👍
odpowiedź